Kanadanın Gezilecek Yerleri

cicozz Çocukluk cicozlarda saklı
Kanadanın turistik yerleri - Kanadanın gezilecek mekanları yerleri - kanadanın önemli yerleri - kanada da nerelerde gezilir

Kanada’ya kışın giden turistler için gidilebilecek yerlerin başında gelen şehirler Ottowa,Quebec,Montreal,Toronto’dur..

Quebec eyaleti ,Fransa bölgesindedir,başkenti Quebec city’dir.Montreal’de,Quebec bölgesindedir.

Bu bölgeye giden turistler genellikle vakitlerini başkent Quebec city’de geçirmeyi tercih etmektedirler.Kanada aynı zamanda kayak yapılabilecek kayak merkezlerinin başında gelmektedir.

Şehre gelen Fransız turistlerin tercih ettiği şehirlerin en başında gelir,özellikle kaymayı seven turistler için tercih edebilebilecek merkezlerin başında gelmektedir.İngiliz turistlerin tercihi ise Ottowa ve Toronto’dur.

Toronto şehrini tercih edenlerin gezebilecekleri yerlerin başında 70 km uzaklıkta bulunan ünlü Niagara şelaleri gelmektedir.

Muhteşem manzaralarıyla sizi büyüleyecek olan şelaleler ve doğa manzaralarına bayılacaksınız.Torontoda tavsiye edeceğimiz yerlerden biride Sien Tower alışveriş merkezleridir.

Hem gezip ,hemde alışveriş yapabileceğiniz çok güzel yerlerden biridir.Ottowa ise tarihi yerleri ve parlemonto binasıyla dikkat çeken şehirlerindendir.

Tarihi eserleri ve güzellikleri sevenler için kaçırılmayacak bir fırsat diyoruz,giden turistlerin gezmelerini öneriyoruz.

Fransızlar, Kanada’ya ilk Quebec bölgesinden girdikleri için bu bölgede şatolar ve kaleler bulunmaktadır,özellikle Turistlerin özellikle Quebec şatosunu görmelerini tavsiye ediyoruz.

Yazın gidenler için görmeleri gereken yerlerin başında Rencower gelmektedir,yakınlarında ;nisan ve mayıs aylarında somon balıklarının yumurta bıraktıkları bir nehir bulunmaktadır.

Bu doğal güzellikleri kaçıramayın diyoruz.Caz müziğini sevenler için ,Montreal’de her yıl düzenlenen Montreal caz festivali kaçırılmaması gereken keyifli ve müthiş eğlenceli bir etkinlik.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
10B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Üst