Kan grubunuza göre beslenin

deep Harbi Aktif Üye
Kan grubuna göre beslenme, Kan grubuna göre beslenme Önerileri, Hangi Kan Grubu Nasıl Beslenmeli
kangrubunagorebeslenme.png

Kan Grupları ve Beslenme
Herkesin kan grubu farklıdır. Dr. Peter D. Adamo tarafından geliştirilen kan grubu diyetleri herkesin kan grubuna uygun bir diyet çizelgesi takip etmesini öngörmektedir.

Kan grubu 0 olanlar;

Bu kişilerin yüksek protein değerleri içeren yiyecekler yemesi gerekmektedir. Bol miktarda et ve balık içeren, düşük karbonhidratlı beslenme düzeni benimsenmelidir.

Kan grubu A olanlar;

Bu kan grubuna mensup kişiler vejetaryen beslenmeye özen göstermelidir. ÖZellikle fındık, fıstık, tohumlar, tahıllar, baklagiller ve bol miktarda sebze-meyve tüketmeleri gerekmektedir.

Kan grubu B olanlar;

B grubu kişiler yiyecek kısıtlaması en az olan kişilerdir. Sadece işlenmiş besinlerden uzak durmaları gerekmektedir. Fındık-fıstık gibi yemişleri tüketebilirler, ancak yine de bol karbonhidrat içeren besinlerden uzak durmalarında fayda vardır.

Kan grubu AB olanlar;

Bu gruptakiler A ve B grupları için önerilen besinlerden tüketmelidir. Ancak orta yolu bulmak gereklidir. Çünkü B grubunun rahatlığı A vitaminin kısıtlayıcılığıyla kafa karıştırıcı bir duruma sebep olabilir. Bu nedenle az ama istedikleri herşeyden yiyebilirler.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
1
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Üst