KALBE YOLCULUK

Halvette Kırk Gün'den sonra okuğum kitap. Özellikle Hacca gitmek isteyenler ve daha önce gidip te tekrar o günleri yaşamak isteyenler bu kitabı okuyun. Bana çok şey öğretti. Sizede öğreteceğine eminim...

Halvette 40 Gün'ün yazarı Dr. Michaela Mihriban Özelsel, Sufilerin "aşk yolu"na girişinin öyküsünü, "varoluşumun en yüksek en aşağı noktası" dediği hac deneyimi eşliğinde anlatıyor.
Batılı bakış açısından, hasta ve tamamen halsiz düşmüş bir halde Suudi Arabistan'ın tozlu yollarına yatışım, varoluşumun en aşağı noktalarından biri. Başka bir bakış açısındansa, varlığımın amacı ve anlamı haline gelmiş manevi yoldaki en büyük ibadetlerden birini gerçekleştirdiğim için, en yüksek noktam. Halvetim gibi bu hac yolculuğu da, mürşidime bu düzeyde ulaşamadığımdan beri, kendi insiyatifimle gerçekleştirdiğim bir girişim.
İşte bu kitapta bana yönetilen bu sorulara da cevap veriyorum. Allah yolunda yaşadığım bitip tükenmek bilmeyen çabaları, imtihanları ve başarısızlıkları anlatıyorum. Hikayemde ümitsizlik, acı, koyverme ve şüphe var. Aynı zamandaiç huzuru, mutluluk ve emniyet hissi de var. Raslantılar, "mucizeler", sürekli dönüşen bedensel süreçler, bir başka deyişle "uyanan bir bilincin semptomları" ve bütün bunları günlük yaşamla bütünleştirme çabası var. Yeni ritüeller, yeni bir halvet ve aşk, her düzeyde yaşanan..
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
21B
M
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Misafir
M
Yanıtlar
0
Görüntülenme
79B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
29
Görüntülenme
10B
Üst