Kahramanmaraş Ramazan İmsakiyesi 2021 - Kahramanmaraş Sahur ve İftar Vakitleri

Kahramanmaraş iftar vakti hangi saate denk geliyor? Kahramanmaraş için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Kahramanmaraş imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Bereketli anlara doğru gene yaşamak üzereyiz. Geçen seneden beri yolunu gözlediğimiz sevgili elhamdülillah tekrar şeref buyurdu. Ramazan ayı kişileri bir birine yakınlaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı esirgeme, ortası bağışlanma ve sonu da cehennem azabından kurtuluş ayıdır. Cenab-ı Allah'ın bizim üzerine farz kıldığı oruç ibadetinin yükümlülüğünü yerine getirmek isteyen mü'minler bu farizenin nasıl yapıldığını etraflıca öğrenmeli ve ona göre davranmalıdır.

Oruç zamanı imsak vaktinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından önce oruç tutan insanların yediği yemeğe sahur yemeği denir. Sahur yemeği yenip, imsak vakti ezanla birlikte oruca niyet edilir ve akşam ezanına dek bir şey yenip içilmez. Akşam ezanı okunduğunda ise iftar yemeği yenir. Bu yemeğin yendiği vakte iftar vakti adı verilmektedir.

Sitemizin bu sayfasında Kahramanmaraş kenti için Diyanet İşleri Başkanlığınca tespit edilmiş iftar ve sahur vakitlerine erişebileceksiniz.

Mevlam şimdiden hepinizin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu katında makbul eylesin.

Kahramanmaraş İmsakiyesi 2021​

kahramanmaraş imsakiye

Kahramanmaraş'ın ilçelerinde ezan saatleri değişiklik gösterebilmektedir. Bu tablodan yararlanarak bir fikir sahibi olabilirsiniz.

AfşinaynıAndırın2 dk sonraÇağlayancerit1 dk önceEkinözü1 dk önce
Elbistan1 dk sonraGöksun2 dk sonraNurhak2 dk öncePazarcık1 dk önce
Türkoğluaynı

Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Kahramanmaraş için Bayram Namazı vakti : 05:56

Konumuzda bulunan veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden elde edilmiştir.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst