İşte o an... Gerrard ve Süreyya'nın dostlukları

bjk1903carsi Harbi Beşiktaşlı
Beşiktaş
İşte o an... Gerrard ve Süreyya'nın dostlukları
Beşiktaş-Liverpool karşılaşması sonrası Beşiktaş'ın emektar malzemecesi Süreyya soluğu Gerrard'ın yayında aldı
Maçtan bitmiş, Beşiktaşlı futbolcular saha içinide tribünden tribüne koşuyordu. Liverpoollu futbolcular ise Danimarkalı hakemin bitiş düdüğüyle büyük üzüntü yaşıyorlardı. İşte o andan bir görüntü... Beşiktaş'ın malzemecesi Süreyya Soner, soluğu Liverpool'un Kaptanı Gerrard'ın yanında alıyor. Çat pat İngilizcesiyle Süreyya ünlü futbolcuyu belli ki teselli etmeye çalışıyor. Ne konuştuklarını bilmiyoruz. Süreyya 'Aramızda bir sır' diyor.
Görüntünün devamı da var; Gerrard kendisine bir şeyler anlatmaya çalışan Süreyya'ya elini uzatıyor ve emektar malzemecinin yardımıyla ayağa kalkıyor.
İşin aslına bakarsanız ikisi de futbol emekçisi. Gerrard dünyanın önde gelen birkaç yıldızından biri... Diğeri ise Beşiktaşlı futbolculara yıllardan bu yana hizmet eden Beşiktaş Kulübü'nün olmazsa olmazı görünmez kahramanı Süreyya Soner...
Beşiktaş'ın malzemecisinin yardımıyla ayağa kalkan Gerrad, Süreyya'yla konuşa konuşa soyunma odasının yolunu tutuyor. sanki 40 yıl dost gibi...
Bu ana bakarak yorum yapmakta zorlandım.
Gerrard, ne kadar ünlü olursa olsun başarısızlığınızda yanında bir dost mu arıyordu. Belki de içini dökebilecek sırdaş! Zor anlarında size uzanacak bir el mesela, derdini anlatabilecek, sizi dinleyebilecek bir arkadaş,
Kimse bir yerlere kolay kolay gelmiyor. Bu görüntüler ana göre Süreyya Soner'in Beşiktaş Kulübü'nde bu kadar sevilmesinin bir kanıtı gibi.
Yaşamdan bir kesit gibi değil mi? Yarın onlar başka maçlarda ter dökecek? Gerard gibi yıldız oyuncular kolay yetişmiyordu ama bilmemiz gereken Süreyya'nın önemi.
Ve büyük futbolcunun olmanın sadece yeteneklerde sınırlı olmadığı...
Her genç futbolcunun duvarına asması gereken bir fotograf...
Gerrad ve Süreyya'nın dostlukları NTV'de severek izlediğim 'İşte O an' programının yapımcısı Oğuz Haksever'in hazırladığı sunduğu programa layık bir fotograf... O kadar çok şey anlatıyor ki!

Haber-Yorum: Erce Kaftan
 
Son düzenleme moderatör tarafından:

Benzer Konular

M
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Misafir
M
Yanıtlar
4
Görüntülenme
1B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
11B
Yanıtlar
9
Görüntülenme
36B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Üst