İstanbula yakın şelaleler

hakan Üye
İstanbul civarında kafanızı dinleyeceğiniz arkadaşlarınızla ve ailenizle güzel bir gezinti yapabileceğiniz şelaleler bulunuyor. Bu şelaleleri sizlere tanıtmak isteriz. Bir hafta sonu ailenizle piknik yapıp güzel bir zaman geçireceğiniz doğa harikası bu yerleri mutlaka ziyaret etmenizde fayda var.

İstanbul'daki Şelaleler

Erikli Delmece Yaylası ve Şelaleleri
erikli-delmece.jpg

Yalova'ya yaklaşık olarak 30 km mesafedeki yer Yalova kent ormanı içinden geçer. 2 km patika yürüyüş yolu kullanılarak, asma köprü ve seyir teraslarından geçilerek ulaşılan şelaleler doğanın eşsiz güzelliklerini barındırmaktadır. Genellikle kamp kurmak isteyen gençler için uygun bir yerdir.

Kurudere Şelaleleri
kurudere-selalesi.jpg

Şile-Ağva' ya bağlı Hacıllı köyü yakınlarında bulunan Kurudere Şelaleleri ve çevresi, İstanbul'un yanı başındaki en eşsiz doğa hazinelerinden birisi.

Güzeldere Şelalesi
guzeldere-selalesi.jpg

İstanbul'da (Tuzla) 159 km uzaklıkta olan Düzce'den TEM kavşağından sonra 28 KM keyifli bir yolla Güzeldere Şelalesine erişilebiliniyor. TEM'den Düzce sapağından çıktıktan sonra Gölyaka tarafına dönülerek ve levhalar izlenerek Güzeldere Şelalesine erişmek mümkün.
 
Son düzenleme moderatör tarafından:
Üst