İstanbul Bilişim firması ile deneyimlerim.

erdenkst Yeni Üye
[FONT=&quot]İSTANBUL BİLİŞİM VE BEN…[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Malum piyasada birçok teknolojik ürün satan firma bulunmaktadır.Bu firmalardan bir taneside İSTANBUL BİLİŞİM A.Ş. firmasıdır.Öncelikle şu konuda üstüne bastıra bastıra belirtmek isterim ben ne bu firmanın reklamını yapıyorum nede bu firmanın bir çalışanıyım nede bu firma ile ilgili bir ilişkim var.Çünkü ülkemizde doğru bir bilgi veya yorum yapıldığında insanlara hemen bir sicil veya damga vurmak o kadar basitleştirilmiş ki artık insanlar kendi yorumlarını yapamaz olmuşlar.Ayrıca yapılan yorumlara saygı çerçevesi içersinde cevap verme durumlarıda artık ortadan kalkmış.Her neyse konumuza geri dönelim.Firma ile tanışıklığım bir lcd tv alımı sırasında olmuştur.Tabi ürün alımı yapmadan önce birçok forum sitesinde İstanbul Bilişim A.Ş. firması hakkında olan birçok yorumu da okumuş bulunmaktayım.Olumlu olanda var olumsuz olanda var.Bu durum çok normal.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Örnek olarak paylaşmak istediğim bir haber var:[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]İstanbul Bilişim'den TRT'ye bandrol vurgunu başlığı altında ismi lazım değil sırf gazete trajını arttırmak ve reklam yapmak adına şişirme bir reklam hazırlayan bir gazetenin haberi bu.Denilmiş ki : Geçmiş dönemlere ait bandrol işlemlerini mercek altına alan ve 80 milyon euroluk zararı olduğunu tespit eden TRT Genel Müdürlüğü, yolsuzluğun boyutlarının ortaya çıkarılması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı ile harekete geçen İstanbul Mali Polisi perşembe güne dört ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyon iki ayrı firmayı kapsadı. Firmalardan birinin piyasada uygun fiyatlı elektronik cihaz satışı ile tanınan İstanbul Bilişim AŞ olduğu öğrenildi. Operasyonda söz konusu iki firmaya ait depolar ve genel merkezlerinde yapılan incelemelerde bandrol vurgunun şifrelerine ulaşıldı. TRT kaynaklarından edinilen bilgiye göre operasyonlar önümüzdeki günlerde başka firmaları da kapsayarak sürecek.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Çok merak ediyorum.Böyle bir haberi bu gazete yazmış.Gerçekten güzel ama bu haberi kendisine malzeme olarak kullanması ve ticari amaç güderek ve hatta insanları bu haberle kendisine çekmek istemesi bariz belli değil mi? Diğer gazeteler neden bu haberi yayınlamadılar.Onların traj kaygısı yok mu? Bence kapanma derdinde olan bu gazeteye gerçeketen acıyorum.Malum böyle bir durum ile İstanbul Bilişim karşılaşmış demkki. İstanbul Bilişim firma depoları ,kayıtları ve ürünleri kontrol edilmiş.OH ne güzel.EEEEEE… Sonuç… Firma ayaklarının üzerinde satışlarına devam etmektedir.Madem bu kadar yaygara yapıldı ve usulsüzlük vardı hani.Hani bu kadar olumsuzluk durumu ve yanlış haberler vardı İstanbul Bilişim firması hakkında.Yine diyorum SONUÇ…Sonuç ortada arkadaşlar: Hizmette sınır tanımayan firmalara her zaman bu şekilde saldırılar yapılır.Dediğim gibi meyve veren ağaç taşlanır.Umarım bu hataları yapan firmalarda ‘Güneşin balçıkla sıvanmıyacağını da anlamışlardır.’[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Ürün alımı için İstanbul Bilişim firmasının mecidiyeköy mağazasına gittiğimde hem satış öncesi hem satış esnasında hemde satış sonrası hizmetlerinden dolayı (kurulum vesaire dahil olmak üzere) çok memnun kaldım.Piyasada atıp tutan o kadar yaygaracı insan varki fiyat avantajlarını görmezden gelmemiz için İstanbul Bilişim firmasını karalamaya çalışıyorlar.Yazık gerçekten.Daha ucuzu varken neden başka yerden daha pahalıya lcd tv alayım ki.Başka firmanın dediği gibi ben aptal değilim.Firma kargomu ertesi gün gönderdi.Kurulum için aynı gün teknik servis geldi.Hemde ücretsiz kurdular.gerçeketen İstanbul Bilişim firması bu konuda bir adım önde.eee kalite küçük ayrıntılarda belli oluyor.Ben sadece ürünün ödemesini yaptım gerisini İstanbul Bilişim çalışanlarına bıraktım.Son zamanlarda ise olumsuzluk teşkil eden yorumlarda rastlamadım değil İstanbul Bilişim hakkında.Ama kesinlikle almış olduğum müşteri memnuniyetini ön planda tutan hizmet anlayışından sonra tabi bu asparagas haberlere de kesinlikle inanmadım.Bence bu olumsuz yorumlar İstanbul Bilişim’in çok uygun fiyatlara ürün satışından kaynaklanmaktadır.Piyasaya baktığımda gerçekten İstanbul Bilişim firmasının ürünleri çok çok daha uygun.Ucuz etin yahnisi kötüdür lafını herhalde İstanbul Bilişim firması satmış olduğu ürünlerle göstermektedir.Diğer firmaları gezdiğimde o firmaların çalışanlarına İstanbul Bilişim firmasını sorduğumda hep yanlış bilgiler aktarıyorlardı bana.’Abi ucuz bak kesin vardır bişi’.ya ne olacak olmuş olsaydı olurdu zaten .Birinci kalitede hizmet ,kaliteli ve performanslı ürün güleryüz.Daha ne olsun arkadaşım.Türk milletinin istediği de bu değil mi? Bazen bizlere gülüyorum. İstanbul Bilişim firmasına hatta başta İstanbul Bilişim çalışanlarına gerçekten teşekkür ederim.Bu güzel ve kaliteli hizmeti aldığımdan dolayı onları anlatan bir yazı ile sözlerime son vermek istiyorum:[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]İSTANBUL BİLİŞİM FİRMASI HAKKINDA:[/FONT]
[FONT=&quot]Bilgi teknolojileri alanındaki 23 yıllık sektörel tecrübesini spesifik alanlardaki deneyimi ile birleştiren İstanbul Bilişim A.Ş., kişilerin ve şirketlerin ihtiyaçlarına cevap veren Notebook & Netbook & Konsept Desktop, Projeksiyon, Home Cinema ve Plazma & LCD & LED TV alanlarında çözümler getirmektedir. Bu bağlamda Türkiye’nin en büyük 100 bilişim firması arasında yer alan İstanbul Bilişim A.Ş. faaliyet alanlarını Notebook ve Görüntü ve Ses Sistemleri olarak 2 ana grupta toplamıştır.. Mecidiyeköy’de yönetim, finans, muhasebe, reklam, web, halkla ilişkiler, satış ve call center departmanlarından oluşan koordinasyon merkezi; 250 farklı Notebook & Netbook & Konsept Desktop ve 120 farklı LCD & LED & PLAZMA TV modellerinin bulunduğu Exclusive Showroomlar’ı, tüm modellerin Türkiye’de en geniş yedek parça stoğunu bulunduran VIP teknik servisi ile hizmet vermektedir. İstanbul Bilişim A.Ş. tarafından satışı yapılan ürünler Türkiye’nin 7 bölgesine Yurtiçi Kargo ile %100 sigorta ve kasko güvencesi ile ücretsiz bir şekilde gönderilmektedir. [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot] İstanbul Bilişim
A.Ş. aynı gün stoktan sevkiyat ilkesi gereğince gün içerisinde saat 17.00’a kadar geçilen siparişlerin 600 km’ye kadar ertesi gün adrese iletilmesini sağlayan kargo teslimat süresi ile sektörde önemli bir fark oluşturmaktadır. Her türlü sipariş ve sorularınız için haftanın 7 günü 09.00-21.00 saatleri arasında hizmet veren 90 kişilik uzman Call center kadrosu ile Plazma & LCD & LED TV, Notebook & Netbook & Konsept Desktop, Projeksiyon ve Home Cinema alanında tüketiciden gelen sorulara en iyi çözüm hizmeti sunmaktadır. Ortalama 19 yıllık tecrübeye sahip 81 ilde 390 servis noktası ile konusunda uzman saha ekipleri sayesinde doğrudan tüketiciye en iyi hizmeti sunmaktadır. [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot] Teşekkürler Türkiye. İstanbul Bilişim A.Ş. Uluslararası Tüketici Akademisi tarafından gerçekleştirilen Markaların Tüketiciler Üzerindeki Etkileri konulu araştırmasında tüketici beklentilerine verdiği cevapla Kalitesine En Çok Güvenilen Marka ödülünü 2009 ve 2010 yıllarında üst üste iki kez almaya hak kazanarak IT sektöründe rekor bir başarıya imza atmıştır. [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]FAALİYET ALANLARI[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Sony Vaio Notebook[/FONT]
[FONT=&quot]Notebook dünyasının en önde gelen markalarından Sony Vaio 'da Son Toptancı, Ana Dağıtıcı misyonunu başarı ile yürüten İstanbul Bilişim A.Ş., Sony Vaio markasının bütün ürün gamını tüketicilere sunmaktadır. Sektöründe rekorlara imza atan marka olarak dikkat çeken Sony Vaio 'nun notebook, netbook ve desktop tüm ürün gamını showroomunda sergileyen İstanbul Bilişim A.Ş. bu ürünlerin satış sonrası hizmetlerini de vermektedir. Ayrıca Sony Vaio ürünlerine ait Docking Station, adaptör, batarya, çanta, Slip Case gibi aksesuarları da temin edilmektedir. [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Projeksiyon Teknolojileri[/FONT]
[FONT=&quot]İstanbul Bilişim A.Ş. Projeksiyon Teknolojileri alanında 26 farklı markanın satışını yapmaktadır. Bu marka ve model zenginliği ile, farklı iki modeli aynı anda farklı bağlantı terminalleri ile gözlemleyebileceğiniz projeksiyon sunum odası ile sektöründe ilklere bir kez daha imza atmıştır. Uzman müşteri temsilcilerimizin ihtiyacınızı iyi analiz ederek, evinizde küçük sinemalar oluşturmanıza ya da yaptığınız sunumlarda en iyi performansa ulaşmanızı sağlayacak ürün konusunda yardımcı olmaktadır. İstanbul Bilişim A.Ş. görsel sunum sistemleri için montaj aparatları teminini de gerçekleştirmektedir. [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Plazma & LCD & LED TV[/FONT]
[FONT=&quot]Türkiye’de en yeni modelleri, en zengin marka ve model çeşitliliği, uygun fiyat ve ödeme seçenekleriyle siz değerli müşterilerimize sunan ve 120 farklı modeli bir arada görebileceğiniz exclusive showroom’larımızda profesyonel satış ekibimiz, aynı anda tek görüntü kaynağından yayınlanan Blu-Ray HD görüntü kalitesi ile dünya markalarının en yeni modellerini siz değerli müşterilerimizin beğenisine sunarak, iyi bir analiz sonucu memnun kalacağınız ürünü tercih etmenize yardımcı olacaktır. [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Garanti ve Teknik Servis Hizmetleri[/FONT]
[FONT=&quot]Exclusive Garanti hizmeti Türkiye’de sadece İstanbul Bilişim A.Ş. müşterilerinin yararlandığı bir hizmettir. VIP teknik servis hizmeti anlayışı ile müşterilerimizin ürünlerinde garanti süresi boyunca arıza durumda 19 Yıllık sektörel deneyimi ile alanlarında ihtisaslaşmış saha ekiplerine arıza kaydı vermeniz yeterli olacaktır. Vermiş olduğunuz arıza kaydı ile 24 saat içerisinde hiçbir ücret* talep edilmeden yerinde müdahale edilecek durumlarda evinizde müdahale etmektedirler. Parça değişimi gerektiren durumlarda ise ürününüz servis noktalarımıza alınarak parça değişimi gerçekleştirmekte ve kurulumu yeniden yapmaktadırlar. Avrupa’nın en yaygın yedek parça stokunu 1.00.000$ bütçe ayırarak Türkiye’de sadece İstanbul Bilişim A.Ş. oluşturmuş ve VIP teknik servis alt yapısının vermiş olduğu hizmet kalitesinin rahatlığını müşterilerine yaşatmaktadır. VIP teknik servisimiz, arıza durumunda sektördeki firmalar gibi en ücra köşelere atılmış teknik servislere ve yurtdışı destek numaralarına yönlendirme yapmadan uzman ekibi ile haftanın 6 günü hizmet vermektedir. [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Call Center Hizmeti[/FONT]
[FONT=&quot]Haftanın 7 günü 09.00-21.00 saatleri arasında müşterilerine kaliteli hizmet anlayışı ile hizmet veren, 90 kişilik alanlarında ihtisaslaşmış ve akademik eğitimlerini üst düzeyde eğitim programları ile tamamlamış ekibimiz sizlere hizmet vermektedir. Haftanın 4 günü hizmet kalitesini arttırmak ve daha iyi hizmet vermek amacı ile eğitim programlarına katılan ekibimiz siz değerli müşterilerimiz için idari kademeler tarafında takip edilmektedir. Alanlarında ihtisaslaşmış uzman call center ekibi Notebook, Netbook , Konsept Desktop Projeksiyon, Home Cinema ve Plazma & LCD & LED TV alanında tüketicilerden gelen her türlü sorulara en iyi çözüm hizmetini sunmaktadır. Uzman call center ekibimizden ürün-ödeme-lojistik-teknik bilgi ve kurulum hakkında bilgi alarak kolay ve güvenli bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Exclusive Showroom[/FONT]
[FONT=&quot]İstanbul Bilişim A.Ş., tüketicilere ürün almadan önce, özellikle internetten her yönü ile çok iyi araştırma yapmalarını tavsiye etmektedir. Profesyonel satış ekibi Mecidiyeköy, Airport AVM ve Forum İstanbul AVM – YKM Showroomu içerisinde bulunan Exclusive Showroomlarında, aynı anda tek görüntü kaynağından yayınlanan Blu-Ray HD görüntü kalitesi ile dünya markalarının en yeni modellerini siz değerli tüketicilerinin beğenisine sunarak, iyi bir analiz sonucu memnun kalacakları ürünü tercih etmelerine yardımcı olacaktır. Notebook & Netbook & Konsept Desktop ve 120 farklı LCD & LED & PLAZMA TV modelini aynı anda incelenebileceği Exclusive Showroomlar, alanında en büyük ve tek olan Projeksiyon Sunum odası ile 100’lerce Projeksiyonu test edip, tercihlerinizde en doğru kararı vermenizi kolaylaştırmaktadır. Haftanın 7 günü İstanbul Mecidiyeköy, Airport AVM ve Forum İstanbul AVM – YKM Showroomunda hizmet veren İstanbul Style Exclusive showroomlarımıza siz değerli müşterilerimizi beklemekteyiz. [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Medya İlişkileri[/FONT]
[FONT=&quot]İstanbul Bilişim A.Ş. “55 hafta boyunca ilk 555 kişiye çok özel indirim” sloganıyla başladığı kampanyasını Milliyet, Posta, Zaman, Vatan, Akşam, Fotomaç, Fanatik, Güneş, Star, Türkiye, Yenişafak, Bugün ve Milli gazete gibi sektörün önde gelen gazetelerinde haftalık Türkiye geneli yayınlamaktadır. Ayrıca Chip ve PC World gibi önde gelen dergilerde aylık olarak sürekli reklâm çalışmaları yapmaktadır. Ulusal medyanın önde gelen gazete-dergi ve televizyonlarda bir çok reklâm ve sponsorluk çalışması yapılmakta ve aktif olarak devam etmektedir. Reklâm çalışması dışında İstanbul Bilişim A.Ş. sektörün en önemli Bilişim Fuarı olan Cebit Eurasia fuarının sürekli katılımcısıdır. Bilişim sektöründe insan faktörünün önemini çok iyi bilen İstanbul Bilişim A.Ş.’nin hedefi müşteri memnuniyetini sağlamak ve en yeni ürünleri en uygun fiyatlarla sizlere ulaştırılmaktadır. [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]İstanbul Bilişim , İstanbul Bilişim , İstanbul Bilişim, İstanbul Bilişim, İstanbul Bilişim, İstanbul Bilişim, İstanbul Bilişim, İstanbul Bilişim, İstanbul Bilişim, İstanbul Bilişim, İstanbul Bilişim, İstanbul Bilişim.[/FONT]