İşsizlik Diye Ağla Ağla Nereye Kadar Gençlik Haydi Harekete Geçin!!!

elones Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba, biliyorsunuz ki birçok üniversite mezunu işsizimiz var. Çok zor zamanlardan geçiyoruz. Her geçen gün işinden olan insanlar ve kemer sıkan işverenler hakkında yuzlerce haber duyuyoruz. Ben şahsen, BİZ TÜRK GENÇLERİNİN oturup buna seyirci kalmasını ve 'vah vah iş yok' diye yakınıp kadercilik yapıp boş boş oturmasını içime sindiremiyorum ve bize bunun yakışmadığını düşünüyorum. Tamam, ülkemizin refah seviyesi henüz yeterince iyi değil ama bunu her seferinde bahane olarak kullanmaktan bıkmadık mı? Sizce bunu sürekli söyleyerek herşeyden elimizi ayağımızı çekivermemiz doğru bir davranışmıdır? Kendimi söylemekten geri alamıyacağım ama, yahu biz ne kadar birilerinin eline, ekmeğine bakmaya alışmışız yada alıştırılmışız anlamak mümkün değil. ''Ya işte ben birkaç iş başvurusunda bulundum ama bişey bulamadım, napıyım iş yok'' diyen birçok genç arkadaş var etrafımda. Ee napıcaz? Oturup kaderimize ağlıyacak mıyız? Ya da adı 'iş buldum' olsun diye 3-5 kuruşlara tamah ederek kendimizi ve gençliğimizi harap edeceğimiz, çocukken kurduğumuz parlak hayallerimizle uzaktan yakından alakası olmayan işlerde mi çalışacağız? Arkadaşlar kimse kusura bakmasın ama kendini bu yaşa kadar yetiştirmiş, üniversiteyi bitirmiş bir gencin hele ki bu milletin mensubu bir gencin, hala evi geçindiren bireyin eline bakarak yan gelip yatması; hem tembellik, hem korkaklık, hemde cahilliktir. Bunun; ne ulu önderin bu millet için öngordüğü gelecekte ne de dinimizde veya diğer dinlerde ne de insanoğlunun yaradılış gayesinde yeri olmadığını ve olamayacağını düşünmekteyim.
Yazım biraz sert olduysa kimse kusura bakmasın ama tüm bu yazdıklarımı bizim değerli insanımızın bu hayat şartlarını ve standartlarını haketmediğini düşündüğüm için yazıyorum. Bizlerin daha ileri seviyelere ulaşmak için diğer toplumlardan hiçbir eksiğimizin olmadığını bildiğim için yazıyorum.
Burada interneti kullanan bu forumda bu yazıyı okuyan her gence sesleniyorum!!! Gelin burada yaratıcı ve girişimci fikirlerden, gelişmekte olan dünyadaki iş olanaklarından birbirimizi haberdar edelim. İnanın hiç yok dediğimiz şu zamanda bile o kadar çok fırsat var ki, yeter ki birbirimizi haberdar edelim. Ben sadece yeni mezun olmuş bir gencim bu yazıyı da lütfen ''bir yerden parayı bulup köşeyi dönmüş tabi karnı tok şimdi konuşuyor'' ya da ''var bi güvencesi, bunun tuzu kuru' diyerek okumayın rica ederim. Benim güveneceğim ne bir mirasım, ne de babamın milyon dolarlık şirketleri var. Benim güvendiğim tek varlığım ''aklım'' ve herkes içinde bunun böyle olduğu bir gerçek. Benim yapmış olduğum tek şey harekete geçmiş olmak. Sizlere hayatın sırrı bu diye birşeyler söyleyeceğimi iddia etmiyorum ama sonraki yazılarımda girişimde bulunduğum birkaç olaydan bahsedeceğim ve eminim aranızda benim gibi deneyimlerini paylaşmak isteyen muhakkak en azından birkaç kişi daha olduğuna inanıyorum. Bir kişiden çıkan 3-4 fikir 5 kişiden 15-20 yaratıcı fikir demek ve bunun kartopu gibi büyüdüğünü göz önüne alırsak belkide bu fikirler, kendini şu anda orta okulda, lisede geliştirmekte olan onlarca, yüzlerce kardeşimize yol gösterebilecek, hedef koymalarını sağlayabilecek fikirler olabilir.

Son olarak da dediğim gibi arkadaslar, lütfen birbirimize köstek değil destek olalım, bencil değil paylaşımcı olalım ve şunu unutmayalım ki yoktan var etmek Allah'a mahsus ama var olanın üzerine kafa yormak gelistirmek ve ilerletmek insanın sahip olduğu en büyük erdem ve bunu birliktelik ve beraberlikle kullanan toplumlar bugün imrenilen seviyelere hızlıca ulaşmışlardır. Birliktelik ve beraberlik denildiğinde de sorarım size; bu ulusun bütünlüğünü bozmak amacıyla bu vatanın üzerinde oynanan tüm oyunlardan, tarih boyunca başlatılan her türlü saldırı ve savaşlardan, her daim zaferlerle, tek yürek, tek bilek dimdik ayakta çıkmayı başaran bu milletten daha iyi bilen kim olabilir ki? Bu değerlerimizi kullanalım, kendimizi ve ülkemizi daha iyi seviyelere taşıyacak olan yine bizleriz.


Saygılarımla...
 

Benzer Konular

Yanıtlar
1
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Üst