Isparta Ramazan İmsakiyesi 2021 - Isparta Sahur ve İftar Vakitleri

Isparta iftar vakti hangi saate denk geliyor? Isparta için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Isparta imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Tekrardan uğurlu zamanlara doğru yelken açıyoruz. Geçtiğimiz yıldan beri gelmesini istediğimiz konuk sonunda tekrar şeref buyurdu. Ramazan günleri bireyleri bir birine yakınlaştıran, merhamet, bağışlanma ve cehennemden kurtuluş ayıdır. Yüce Allahımızın bizim üzerine farz kıldığı oruç ibadetinin sorumluluğunu yerine getirmek isteyen insanlar bu farizenin rukunlarını detaylı şekilde bilmelidir.

Oruç ibadeti imsak saatinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutmak isteyen mü'minlerin yediği yemeğin adına sahur yemeği denmektedir. Sahur yemeği yenip, imsak vakti ezadan sonra oruca niyet edilir ve akşam ezanı okununcaya kadar hiç bir şey yeyip içilmez. Akşam ezanı okunduğunda ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar saati denir.

Bu sayfamızda Adana şehri için Diyanet İşleri Başkanlığı'nca hazırlanmış iftar ve sahur saatlerine ulaşabileceksiniz.

Rabbimiz şimdiden sizlerin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce katında kabul etsin.

Isparta İmsakiyesi 2021​

ısparta imsakiye

Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Isparta için Bayram Namazı vakti : 06:22

Yukarı yer alan veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst