İsmail Baki Tuncer Kimdir

cicozz Çocukluk cicozlarda saklı
İsmail Baki Tuncer, 1977 yılında İstanbul'da Şişli'de dünyaya gelen komedyen ve oyuncudur. Bu yazımızda İsmail Baki Tuncer'in hayatı ve biyografisi hakkında bilgiler vereceğiz.

Sahip olduğu taklit yeteneğini değerlendirmeye karar veren, İsmail Baki 1995'ten itibaren sayısız yetenek yarışmalarını birincilikle bitirdi.
İsmail Baki Tuncer1999 yılında vatani görevini tamamladıktan sonra, 2011 yılında yapımcılığını Hıncal Uluç'un üstlendiği, sunucuklarını Ali Kocatepe ve Nehir Erdoğan'ın yaptığı TRT 1 ekranlarında yayınlanan "Tele Pazar" yaptığı canlı yayın skeçleri ile kariyerine başladı. İsmail Baki 2003 yılında yaptığı radyo skeçleri ile, sanatını konuşturdu ve çok geçmeden televizyon reklamlarından, dizi filmlere; Radyo reklamlarından,
televizyon programlarına, medyanın her alanında daha da ismi tanınır oldu.

Daha sonralarında bir spor kanalında "Komiglig" adlı spor komedi programı ve ayrıca "Magazin Rüzgârı" adlı programda parodilerde boy gösteren, "Kısmet Değilmiş" ve "Erkek Tarafı" dizilerinde rol alan, Meşhurlar Perdesi’nde ünlü tiplemeleri sesiyle canlandıran ve radyolarda sesiyle hayat verdiği karakterlerin olduğu reklam işleri dönen İsmail Baki Tuncer; daha sonra Süper FM’e transfer oldu.

İlerleyen zamanla beraber isminden daha sık söz ettiren ve insanları eğlendirmek ve güldürmek adına güzel işlere imza atmak isteyen, İsmail Baki Tuncer TV8'de yayınlanan "Joker" adlı şaka programında ve yine TV8'de "Co-Medya" isimli programda görev almıştır. Ayrıca Kanaltürk ekranlarında “Medyatip” isimli mizah programında görev alan İsmail Baki 5 Ekim 2009’da Pal FM bünyesinde program yapmaya başlamış ve 26 Ağustos 2011'den itibaren radyoculuğa ara vermiştir.

2011 sonlarında farklı bir program formatı ile TRT 1 ekranlarında Tonga isimli gizli kamera bilgi yarışması sunuculuğu üstlenen İsmail Baki, sonrasında TNT ekranlarında İSMAİL adlı programıyla izleyenlerin beğenisini kazanmıştır.

Son olarak Fox TV ekranlarında yayınlanan ve dönemin en kaliteli skeç ve tiplemeleri ile insanların beğenisini kazanan komedi programı İsmail Baki TV ile adından söz ettirdi.

Özellikle kendini taklit mecrasının dışına çıkarıp, meydana getirdiği özgün tiplemeleri ile takdir topladı. Bu özgün tiplemelerin başında gelen Sabit Kanca bir anda görsel ve sosyal medyada fenomen haline geldi. Bu teveccühe karşılık vermek isteyen İsmail Baki, kolları sıvadı ve 2013 Mart ayında Sabit Kanca filmi ile sinemalarda boy gösterdi.


Ardından 2014 yılında Acun Ilıcalı'nın yapımcılığını üstlendiği fenomen yarışma programı olan Survivor'a katıldı. Dominik'ten döndükten sonra Sabit Kanca 2 için çalışmalara başladı. Aynı yarışmada birinci olan Turabi Çamkıran ve Ahmet Dursun ile birlikte 2014 yılının sonlarında gösterime giren Sabit Kanca 2'yi çekti.

İsmail Baki Tuncer, evli ve 2 çocuk babasıdır.
 
Ömer
Yönetici
çok sevdiğim ve yaptığı çalışmalarını yakından takip ettiğim bir abim :)

başarılarının devamını dilerim.

taç taç taç verdi italyan :D yapmayın çocuklar orda şevşenkoyu döndürmeyin,

ismail-baki-tuncer-1.jpg
 
Son düzenleme:
Ömer
Yönetici
İsmail Baki TV programında doğan fenomen karakter Sabit Kanca 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
8B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
7B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
50B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
11B
Üst