İskenderun Ramazan İmsakiyesi 2021 - İskenderun Sahur ve İftar Vakitleri

İskenderun iftar vakti hangi saate denk geliyor? İskenderun için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre İskenderun imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Hayır dolu günlere doğru bir kez daha girmek üzereyiz. Bir yıldır yolunu gözlediğimiz konuk sonunda şerefyab oldu. Ramazan ayı insanları bir birlerine yaklaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu da cehennem azabından kurtulma ayıdır. Yüce Rabbimizin bizlerin üzerine farz kıldığı oruç farîzesinin sorumluluğunu yerine getirmek isteyen mü'minler bu farizenin nasıl yapıldığını iyice anlamalı ve ona göre davranmalıdır.

Oruç saati imsak vaktinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutan insanların yediği yemeğe sahur yemeği denmektedir. Yemek yendikten sonra, imsak vakti ezadan sonra oruç için niyet edilir ve akşam ezanı okununcaya kadar hiç bir şey yeyip içilmez. Akşam ezanı okunduğunda ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar saati adı verilmektedir.

Bu konumuzda İskenderun ilçesi için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hesaplanan iftar ve sahur vakitlerine erişebilirsiniz.

Cenab-ı Allah şimdiden hepimizin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu dergahında makbul etsin.

İskenderun İmsakiyesi 2021​

iskenderun imsakiye


Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
İskenderun için Bayram Namazı vakti : 06:01

Yukarıda yer alan bilgiler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi sitesinden elde edilmiştir.

İftar Duası
iftar duası
 
Üst