İş garantili sigortacılık okulu

agent force Harbi Aktif Üye
İş garantili sigortacılık okulu

Kapadokya Meslek Yüksek Okulu’nda Garanti Emeklilik’in desteğiyle bankacılık ve sigortacılık bölümü de açılıyor. Garanti, hem staj hem de iş imkanı sunacak.

İLK öğrencilerini 2005-2006 akademik yılında kabul eden ve ilk mezunlarını geçen yıl veren Kapadokya Meslek Yüksek Okulu (KMYO), Garanti Emeklilik"in desteğiyle bu yıl da "bankacılık ve sigortacılık" bölümünü açtı.

30 kişilik kontenjanıyla öğretime başlayan KMYO Bankacılık ve Sigortacılık Programı, bölgenin bu konudaki insan kaynağı talebini karşılayacak ve mezunlarına yüksek oranda iş bulma imkanı sağlamayı hedefliyor. Bankacılık ve Sigortacılık Programı"nın, bu iki sektör için orta düzey uzmanlar ve yöneticiler yetiştirmeyi hedeflediğini belirten Garanti Emeklilik Genel Müdürü Erhan Adalı "Garanti Emeklilik, desteklemekte olduğu bu program için, konusunda uzman çalışanlarının okulda eğitimler vererek, iş tecrübelerini öğrencilerle paylaşmalarını sağlıyor" diye konuştu.

KÜTÜPHANE KAZANDIRDI

Adalı ayrıca, önümüzdeki yıldan itibaren, öğrencilere iş hayatına hazırlanmaları yönünde de destek vermek amacıyla kendi bünyesinde staj, mezun olacaklara ise iş imkanı sunacaklarınının da müjdesini verdi. Garanti Emeklilik, öğrencilere eğitim ve kariyer planlaması konularında verdiği bu desteğin yanı sıra, okula ait eski bir medreseyi restore edip, eğitim içeriklerine paralel bir çok ders kitabı ve iş hayatına yönelik, güncel kitaplar alarak, okula "Garanti Emeklilik Kütüphanesi" ismini taşıyan zengin bir kütüphane kazandırdı.

10 bin yıllık tarihi binalarda eğitim veriliyor

İlke Sağlık ve Eğitim Vakfı tarafından derslik, öğrenci yurdu, yemekhane, kütüphane, konferans salonunu içeren 10 bin yıllık binalar restore edilerek KMYO"ya dönüştürüldü. Yazar Alev Alatlı"nın kuruculuğunu üstlendiği okul, Nevşehir Ürgüp"e bağlı Mustafapaşa beldesinde 10 bin 500 metrekare kapalı alana sahip. Okulda 326 öğrenciye 72 kişilik kadroyla hizmet veriliyor.

star
 
Son düzenleme moderatör tarafından:

Benzer Konular

Yanıtlar
2
Görüntülenme
16B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
7B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
10B
Üst