iPhone RingTone Maker iPhone 3g 'ye Melodi Hazırlama

hortLak c ε ή κ
iPhone 3g de direkt olarak ipod kısmındaki mp3 leri melodi yapamıyorsunuz.

Anca, iTunes dan albüm yada müzik alacaksınız da ondan sonra onu "Create Ringtone" seçenegi ile kırpacaksınız ve sonra "Ringtones" bölümünü senkronize edeceksiniz.

Ancak bu iş çok basit hale geldi.
Aşağıda verdiğim program ile, tek bir tuş ile herhangi bir mp3 dosyasını seçip, direkt Melodi yapabiliyorsunuz. Oluşturulan (Kendi kırptığınız) kısa melodi ( 30sn ideal .. ) direkt iTunes programına gönderiliyor ve size de sadece Senkronize etmek kalıyor ..

Program, melodiyi olusturup iTunes programına gönderince zaten Ringtones altında melodiyi göreceksiniz ..

indir

Alternatif Yöntem ( iTunes ile )

1-iTunes'i acıyoruz..

2-Müsic'e tıklıyoruz..

3-Müsic listesinden zilsesi yapmak istediginiz sarkıya sag tıklayıp 'CONveRT SELECTİON TO AAC' diyoruz convert işlemi gercekleşiyorr..

4-Dönüştürdüğümüz sarkı aynı listede görünecektir..tekrar sag tıklayıp GET İNFO tıklıyoruz acılan sayfadan OPTİONS..

5-Acılan sayfada sarkının istediginiz bölümünü (Örn: SebnemFerah'n cakıl tasları sarkısının 01:15 sn ile 02:00 saniyeleri arasını zil sesi yapıcaz dielim)START TİME=1:15 STOP TİME=2:00 Seklinde yazıyoruz..OK deyip Sayfayı kapatıyorz.

6-Bu işlemi yaptıktan sonra dönüştürdügümüz sarkıya gelıoruz..tekrar 'CONVERT SELECTION TO AAC' diyoruz işlemi gercekleştiriyoruz.

7-iTunes'i kapatmadan bilgisayarınızdan Belgelerim-müziğim-itunes müsic klasörüne giriyoruz üst kısımda Araclar-klasör seceneklerine tıklıyoruz Görünüm-bilinen dosya türleri için uzantıları gizle seceneğini devre dısı bırakıyoruz uygula-tamam deyip cıkıyoruz.

8-zil sesi yapmak istedigimiz sarkı orda görünecektir.MB'ı düşük olan zil sesi yapacagımz olandır..sarkıya sag tıklayıp ad değiştir diyoruz.uzantısı M4a'dır o uzantıyı M4r yapalım..uzantıyı değiştirdikten sonra sarkıya 2 kez tıklayıp itunes'ta calmasını saglıyoruz..müziğimizz LİBRARY-Ringtone kısmında görülecektir..

9-Şimdi bu ringtone'i iPhone'mza Summary-info- kısmından ringtone sekmesinden Sync edelim..zil sesimiz iPhone'da zil sesleri kısmında görülecektir..
 
Son düzenleme moderatör tarafından:

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
10
Görüntülenme
33B
Misafir
M
Üst