iPhone 4s batarya pil sorunu çözüldü

Ömer
Yönetici
iPhone 4s batarya pil sorunu çözüldü
iphone4s.jpg

Akıllı telefon pazarının önde gelen markası Apple, yeni çıkardığı iPhone 4S modelinde, küresel konum belirleyicinin (GPS) kullanımı sırasında ortaya çıkan yazılım hatası nedeniyle pilinin hızla tükenmesine neden olan sorunu çözdüğünü açıkladı.

iOS 5 işletim sistemini güncelleyerek 5.0.1 sürümünü çıkaran Apple, aynı güncellemede bazı güvenlik açıklarını da giderdi. Yeni yazılım bilgisayardaki iTunes uygulaması olmaksızın kablosuz ağa bağlanmış iPhone 4S üzerinden de yapılması mümkün.

Pil sorunu, iPhone 4S piyasaya verildikten kısa bir süre sonra kullanıcıların bataryanın çok çabuk bittiğine ilişkin şikayetleriyle ortaya çıkmıştı. Apple önce sessiz kalmayı tercih ederken, daha sonra hatanın varlığı kabul etmişti.

iOS 4.3.5'ten sonra çıkan iOS 5, bu güncellemenin yapılabildiği iPhone 3GS ve 4 modellerinde de aynı sorunun aşanmasına neden olmuştu. Dolayısıyla problemin iPhone 4S modeliyle bir ilgisinin olmadığı anlaşılmıştı.

Apple'ın iOS 5 işletim sistemi iPhone 3GS, 4 ve 4S'in yanı sıra iPad 1 ve 2 ile iPod Touch'ın dördüncü kuşağında kullanılıyor.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Yanıtlar
1
Görüntülenme
23B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Üst