internetteki insanlar kaca ayrılır

İnternette dolaşan tipler 3 ana kola ayrılır:
1) Boş insanlar,
2) İnterneti hatmetmiş olanlar,
3) İnternetten ANLAYANlar,
Şimdi tek tek bunları incelemek istiyorum...-
1) Boş insanlar:-Kendi içinde 3'ye ayrılır...
a) Direkman Salaklar
b) Mizahçılar
c) Geçingenler-_

a) Direkman salaklar:-_Bu tip insanlarun çoğunlugunu kızlar oluşturur. Bunlar, her akşam msne girerler ve listelerinde bulunan toplam 34 (5 Online) kişiden birini gözlerine kestirip konusması için işkence yapıp titreşim yollarlar... Tek amaçları internette bolluk yaratmaktır... Ama nerde nerde bolluk orda bokluk (öyle diildi bu atasözü yaa - nese dewam edelim)-_
-__-
b) Mizahçılar:-_Çoğunlugu 15-18 yaş arası okul gençliği oluşturur. Herkezin birbirinde msni vardır ve internette mizah avına çıkarlar. Bulduklarını msn yoluyla diğerlerine iletir ve hep birlikte eylenirler (!)...Zarar vermezler, veremezler...İşte bu yüzden boş insan dırlar...-
c) Geçingenler:-İnternet dünyasını %30 unu bu grup oluşturur ne yazıkki...Hemen 3'ye ayıralım
(i)- Hacker Geçingen: Her foruma üyedirler ve her foruma bir mesaj atıp çıkarlar...İmzalarında genelde şu yazar: HaCkEr NİCK (Neden hacker bir küçük bir büyük yazılır kimse bilmiyor...İMza olabildiğince büyük, ve göz alıcıdır...Okumadan geçmeniz imkansızdır...Hacker Geçingenlerin tek amacı okuldaki sınıf arkadaşlarına "Heklerim lan seni heklerim lan" demektir(ii)-
DJ Geçingen: Hackerlar kadar mevcutturlar...Sadece Virtual DJ programını kullanabilen ve ben DJim abi partilerde açlıyorum diyen tiplerdir...Halbukli hayatlarında çaldıkları tek yer yenge kızının düğünüdür...Onda da müzik setini kontrol etmiştir

(iii)- Hacker/DJ Geçingen: Bknz: Hacker Geçingen, DJ Geçingen-
2) İnterneti Hatmetmiş olanlar:
Bu tip insanlar aklı başındadır. Çoğu forumda üyelikleri vardır ve en az 3'ünü aktif bir şekilde takip ediyordur. 1-2 PC dergisine abonedir. Arkadaşlarının sorduğu sorulara cevap verebilir...Herşeyden azcok anlar. Neyi yapıp neyi yapmaması gerektiğini bilir. Hangi program nerde, ismi ne onu da bilir...Tek kötü özelliği hiç bir işe yaramamamasıdır. Bilgisayar onu kendine bağlamıştır adeta

3) İnternetten ANLAYANlar,-Bunlar Hatmetmiş in bir üst versiyonudur...Genelde programlama dili bilirler...Hatme sırasında kazandıkları bilgiler toplanmıstır ve kaliteli bir insan çıkmıştır ortaya...Bir yada iki sitede Moderator olark görev yaparlar veya kendi sitelerinin tutunması için çaba gösterirler...Ama aşmış olmaları için almaları gereken çok yol vardır

karmen Yeni Üye
gzl yazı ama kızları cok hafıfe alıyorsunuz kızlar olmasa sız olmassınız bunuda unutmayın lutfen ama gzl yazı:):):):)

prensezz Üye
Direkman salaklar:-_Bu tip insanlarun çoğunlugunu kızlar oluşturur. Bunlar, her akşam msne girerler ve listelerinde bulunan toplam 34 (5 Online) kişiden birini gözlerine kestirip konusması için işkence yapıp titreşim yollarlar... Tek amaçları internette bolluk yaratmaktır... Ama nerde nerde bolluk orda bokluk (öyle diildi bu atasözü yaa - nese dewam edelim)-_

çok güldüm saol güüsel paylaşım green_eyes;)

ShadoW sıradan bi üye

3) İnternetten ANLAYANlar,-Bunlar Hatmetmiş in bir üst versiyonudur...Genelde programlama dili bilirler...Hatme sırasında kazandıkları bilgiler toplanmıstır ve kaliteli bir insan çıkmıştır ortaya...Bir yada iki sitede Moderator olark görev yaparlar veya kendi sitelerinin tutunması için çaba gösterirler...Ama aşmış olmaları için almaları gereken çok yol vardır

VBasic,TPascal,Delphi Biliyorum -
Orta düzeyde bildiklerim C++ , ASP & Sql

CHiP Dergisinin Abonesiyim ( Ayrıca CHiP Online ' da Uzmanlık derecesindeyim )bkz. UZMANINA SORUN BÖLÜMÜ

PCNET ve BYTE dergilerinin sıkı takipçisiyim.

Sanırım bunlar 3. kategoride bulunduğumu kanıtlar :)