Internet Explorer simgesini masaüstüne getirmek (Kısayol Değil)

Ömer
Yönetici
Windows'u ilk yüklediğimizde Internet Explorer logosunu masaüstünde göremiyoruz. Bu eksiliği gidermek çok basit. Kısayol olmayacak şekilde, yeri geldiğinde sağ tıklayıp Internet Explorer'ın özelliklerine girebileceğimiz simgeyi masaüstüne nasıl geri döndüreceğimizi anlatacağız.

Windows Vista ve XP SP3 işletim sisteminde Masasütü ikonlarınlarını eklemek için Denetim Masası | Kişileştirme kısmından ekliyoruz ama burada eksik olan Internet Explorer seçeneği bunuda registry yapacağımız değişiklikle ekleyebilirsiniz.

ie-logosunu-getirme-1.png

Başlat | Tüm Programlar | Donatılar | Çalıştır ile regedit yazarak Kayıt Defteri Düzenleyicisini çalıştırın.
HKEY_CURRENT_USER | Software | Microsoft | Windows | CurrentVersion | Explorer | HideDesktopIcons | NewStartPanel
Sağ tarafta DWORD (32Bit) Değeri oluşturarak ismini {871C5380-42A0-1069-A2EA-08002B30309D} ve Değer Verisini ise 0
Kayıt Defteri Düzenleyicisini kapattıktan sonra masaüstünü yenile dediğinizde Internet Explorer 7 ikonu masaüstüne eklenecektir.

ie-logosunu-getirme-2.png

ie-logosunu-getirme-3.png

Bu ayarlarla uğraşmak zor geldiyse kolay ve kısa yoldan ekteki reg dosyasını çalıştırın.

Windows XP ve Vista kullananlar için ayrı bir reg dosyası,
Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 için ayrı reg dosyası ekledik.

Tüm Windows sürümlerinde denenmiş ve olumlu sonuç elde edilmiştir.

Ek dosyalar

• IE-Logosu-Win-7-8-ve-10.zip
    1,2 KB · Görüntülenme: 1.473
  • IE-Logosu-Win-XP-Vista.zip
    608 byte · Görüntülenme: 609
Son düzenleme:
söylediğin iki şekildede yaptım....ama dword (32bit) olmuyo...bunu nasıl oluşturmam gerekiyo dostum...

Ömer
Yönetici
reg dosyasını açtıkdan kayıt defterine kaydettikden sonra hemen masaüstüne görüntü gelmez.masa üstündeyken boş bi alana sağ tıklayıp yenile derseniz ie logosunu göreceksiniz.

anka35 Yeni Üye
Kardeş Emeğine yüreğine sağlık hakkaten beni büyük bir sıkıntıdan kurtardın.Sen bu işi biliyorsun çok sağol kardeş.Teşekkürler

ken_50 Üye
Teşekür ederim_Emeğine sağlık ama bu xp i.in gerekli değil bence vista için geekli.Ama yinede teşekürler

oguzgun Yeni Üye
internet explorer 8 kullanan arkadaslarda eğer halen ekrana gelmez ise şu işlemleri yapınız..

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\HideDesktopIcons\HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\HideDesktopIcons\ClassicStartMenu]

{871C5380-42A0-1069-A2EA-08002B30309D} anahtarını "0" yapınız.

Kesin Çözümdür ;)

rapperman Yeni Üye
ie7

kanka helal olsun cok tesekkur ediorum ne samandır arıodum yapamıodum o 3
2 bit ten sonrasını reg dosyasını çalıştırdıktan sonra yenıle dedim olduu cok tşk ederim emeğine sağlık;)