İnsanın Eli Neden Uyuşur

hakan Üye
Elimiz neden uyuşur, Ellerimiz niye uyuşuyor

İnsanın eli neden uyuşur tedavisi var mı?

El uyuşması hakkında bilgi

Günlük hayatta her insanın karşılaşabileceği bir durum olan el uyuşmasının çeşitli nedeneleri olabilir. Ellerin uyuşması pek dikkate alınmaz ve genellikle çeşitli yaş kesimlerinden insanların sıkça şikayette bulunduğu bir rahatsızlıktır. Sürekli önmeli bir şey değildir geçer mantığı ile dikkate alınmayan el uyuşmaları ciddi rahatsızlıların habercisi olabileceği gibi kalıcı rahatsızlıklara da yol açabilen bir sağlık sorunu olabilir

Nedeni:
Sinir veya kan basıncından kaynaklanan vücudunuzun bir tarafı üzerinde uzun süre zor bir pozisyonda oturuyor, dayanıyor veya uyuyordunuz. Genellikle de vücut “uyandıkça” iğne batıyor gibi olduktan sonra hareket ettiğinizde uyuşma geçiyor. Dirseniğinize abanmak ulna sinirinize basınç yapar ve dördüncü ve beşinci parmaklarınızda karıncalanma ve uyuşma olur.

Tedavisi:
Dolaşımı düzenlemek için uyuşan bölgeye masaj yapın. Uyuşan vücut bölgesini hareket ettirin. Giysilerinizi gevşetin. Ellerinizi ısıtın. Sigarayı bırakın. Dolaşım sisteminizi etkiler. Tekrarlanmalı işleri yaparken mola verin veya başka bir iş yapın. Klavyeyle çalışma mahalliniz el,bilek ve kol pozisyonu için uygun olmalıdır.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
1
Görüntülenme
10B
Yanıtlar
2
Görüntülenme
41B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
3
Görüntülenme
7B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
9B
Üst