İlkokullarda sınıfta kalma varmı

Ömer
Yönetici
İlkokulda sınıfta kalma var mı?

İlkokul ve ortaokullarda bildiğiniz üzere sınıfta kalma yok. İlkokul ve orta okullar için sınıfta kalma uygulamasının geri geleceği söylentilerine Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı yaptığı açıklama ile son noktayı koydu. İlköğretim okullarında sınıfta kalma uygulaması yok ve olmayacak.

Bakan Avcı, "Kayıt olup hiç okula gelmeyen öğrencilerle öğrenciler hangi okula gelmedilerse o sınıftan devam edecekler." dedi.

Bakan Nabi Avcı, Aydın Üniversitesi'nin Florya yerleşkesinde düzenlediği 'Eğitimde İyi Örnekler Paylaşımı' konulu toplantıya katıldı. Programa Bakan Avcı'nın yanı sıra; İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, Aydın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yadigar İzmirli ve çok sayıda öğretim görevlisiyle öğrenci katıldı.

Program çıkışı basın mensuplarının sorularını cevaplayan Bakan Avcı, ilköğretim okullarında sınıfta kalmanın yeniden uygulanacağı yönündeki haberlere değindi. Avcı, "Sınıfta kalmanın yeniden gelmesi mümkün değil. Bununla ilgili yapılan açıklama, kayıt olup hiç okula gelmeyen öğrencilerle ilgili. Hiç okula gelmeyen öğrenciler hangi okula gelmedilerse o sınıfta devam edecekler. Yani birinci sınıf öğrencisi hiç okula gelmemiş, hiç devamı yok, hiç okula uğramamış, ertesi yıl okula gelip ikinci sınıfa geçmek istiyor ama olmaz. Ne yapmak gerekiyor, onu birinci sınıftan başlatmak gerekiyor. Diğer konularda bir değişiklik yok. Devam eden öğrenciler için eski uygulama devam ediyor." ifadelerini kullandı.
 
Insan ilköğretimde kalsa bile yapacağı birtekrarlama onu hiçbir şekilde düzeltmeyeceğine inanıyorum zaten ilköğretim denilen kavram Ders,Bilgi açısından değil bu çocukların eğitim ve davranışlarıyla ilgili bir bölüm gibi düşünüyorum.
 
D
derskalemi
var da uygulanmıyor
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
13B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
7B
Yanıtlar
6
Görüntülenme
14B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
13B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
9B
Üst