İlhan Cavcav Kimdir

LAL
Moderatör
İlhan Cavcav Kimdir, İlhan Cavcav Hayatı

İlhan Cavcav, Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı - İşadamı (d. 4 Ekim 1935, Ankara). Dizi ve tiyatro oyuncusu Behzat Ç karakterini canlandıran Erdal Beşikçioğlu'nun amcasidir.

Ankara Hamamönü'nde doğmuştur. Raşit Cavcav'ın torunu Haşim Cavcav'ın oğludur Galatasaraylı Milli Futbolcu Tayyar Cavcav'ın yeğenidir. 1967'de de Konya asfaltı üstündeki Ankara Un Sanayi'nin bulundugu arsayı satın alarak halen başında oldugu un fabrikasını kurar.Ayrıca entegre sentetik çuval fabrikası,Ankara İnşaat A.Ş. ve Katkı Gıda adında ekmek katkı maddeleri üretimi gibi çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren şirketleri bulunmaktadır.

1978 yılında Gençlerbirliği'ne başkan olmuştur. Başkan olduktan sonra takımı 3.lig'den Sportoto Süper Lig'e taşımıştır. İlhan Cavcav'ın çok ucuza aldığı genç ve yetenekli futbolcuları İstanbul kulüplerine astronomik rakamlarla satma politikası kulübün bütçesini oluşturmuş, kasasını doldurmuştur.

32 yıldır sürekli Gençlerbirliği Spor Kulübü başkanlığını yapmaktadır. 29 Mayıs 2009 tarihinde Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri'nde yapılan toplantıdan sonra, Divan Kurulu Başkanlığı'na Hasan Şengel, ikinci başkanlıklara Ekrem Üstündağ ve Oktay Arıca, yazmanlığa ise Kamil Bilgen seçildi.

Aynı zamanda 2011 Şubat ayında yaptığı açıklamalar ile çok konuşulmuştur.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
58B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Üst