İbretlik Görüntüler - İbret Verici Resimler

Ömer
Yönetici
Bir musibet, bin nasihattan daha evladır ama bu ibretlik olaylar hayatımıza çeki düzen vermek için yararlı olabilir.

ibretlik-27.jpg

Ömer
Yönetici
Seyit Onbaşı'nın dilinden;
ibretlik-28.jpg

"Kilitbahir Mecidiyesi'ndeki uzun 24'lüklerin üçüncü topunda idim. Bir kere mermiyi kucaklayacak oldum, yağlı olduğundan elimden kaydı. Elimi biraz topraklayarak bir dizimi yere koydum ve mermiyi sırtladım. Merdivenleri ilk defa nasıl çıktığımı hatırlamıyorum. Gene aşağıya atlayarak 2., 3., 4. mermileri sıra ile taşımaya başladım. Aslan topumuz gürlemeye başlamıştı. 4. mermiyi attıktan biraz sonra idi, Gonca Suyu tarassut mevkisi, iki mermimizin isabetini bildirmişti. Bu haberi de duyduktan sonra bana gülleler, ufak bir saman çuvalı kadar yenik (hafif) geliyordu. Sanki denizin üzeri yanıyordu. Sağda solda iki gemi, kara dumanlar ve kızıl alevler içinde yana yana batıyordu."

Ömer
Yönetici
KAN AĞLAYAN AĞAÇ
ibretlik-39.jpg

ibretlik-40.jpg

ibretlik-41.jpg

TSUNAMİDEN GERİYE KALAN ?

ibretlik-42.jpg

ibretle okuyacaginiz bu olay Umman''da gerceklesmistir. Bir genc kiz odasinda müzik dinlemekteyken, anneside sesli bir sekilde Kuran-i Kerim okumakla mesgulmüs. Bu sirada annesi kizina müzigin sesini kismasini söylemis. Bunun üzerine genc kiz annesine bagirarak kendisinin susmasini istemis. Genc kiz annesinin onu dinlemedigini ve Kuran-i Kerimi hala sesli bi sekilde okumaya devam ettigini görünce hemen, insanlara rehber amaciyla indirilen kutsal kitabimizi annesinin elinden alip yirtar. O an genc kiz alev alip yanmaya baslar. Söndürmek icin üzerine battaniye atar annesi. Battaniyesini kaldirdigindaysa asagida görülen ibretli manzarayla karsilasir. Genc kiz su an Hollanda'da bi hastanededir. Ailesi igne yaptirip öldürülmesini istiyor.

Bu olay dünya basininda sizinde tahmin edebileceginiz nedenlerden dolayi pek yer almadi, fakat insanlar arasinda cok konusulmakta. Olayida bazi kaynaklardan duydugumuz kadariyla size anlatmaya calistik.

Kuran-i Kerim'den ayetler:
- "Kur'an okundugu zaman onu dinleyin ve susun ki size merhamet edilsin" (Arâf, 204).
- "Biz, Kur'an okundugu zaman, seninle ahirete inanmayanlarin arasina gizleyici bir örtü çekeriz. Ayrica, onu anlamamalari için kalplerine bir kapalilik ve kulaklarina bir agirlik veririz. Sen, Kur'an'da Rabbinin birligini yadettiginde onlar, canlari sIkIlmIs bir vaziyette, gerisingeri dönüp giderler" (Isrâ, 45, 46).
- "Biz, Kur'an'dan öyle birsey indiriyoruz ki o, müminler için sifa ve rahmettir; zalimlerin ise yalnizca ziyanini artirir" (Isrâ, 82).
- "Eger biz bu Kur'an'i bir daga indirseydik, muhakkak ki onu, Allah korkusundan bas egerek, parça parça olmus görürdün. Bu misalleri insanlara düsünsünler diye veriyoruz" (Hasr, 21).

İŞTE FİLİSTİNDE YAŞANANLAR

GÜÇLERİ SADECE MASUM İNSANLARA YETİYOR

ibretlik-43.jpg

BİR BABA VE OĞLU

ibretlik-44.jpg

ÖLÜM ;
HER CANLININ SONU
İNSANOĞLUNUN SON DURAĞI
EN SON DURAĞIMIZ........
AZRAİL BİRGÜN BİZİMDE KAPIMIZI ÇALACAK
GENÇ,YAŞLI DEMEDEN,ADRES SORMADAN....
ACİZLİĞİN ORTADA BİR BAKSANA KENDİ HALİNE
BİR *****LIK CANIN VAR BAŞKA NEYİN ?
ACİZSİN ACİZ........
SADECE PARAN OLDUMU GÜÇLÜYDÜN DÜNYADA
PARAN OLMASA BİR HİÇ
BİR DÜŞÜN.....
NE GÖTÜRDÜ ORAYA GİDEN ?
OYSAKİ DÜNYADA NELERİN OLDU NELERİN
GÖRDÜN MÜ ACİZLİĞİNİ.....
ORAYA SADECE BİR PARÇA BEZ GÖTÜREBİLDİN
HANİ PARANIN AÇAMAYACAGI KAPI YOKTU ?
SENİ ÖLÜMDEN KURTARAMIYOR ,
HADİ KURTARSIN DA GÖRELİM
ÖNEMİ VAR MIYDI DÜNYALIKLARIN ?
ASIL GERÇEK ORTADA BİRGÜN ÖLECEKSİN
HAZIRLIGINI YAPTIN MI ?
BAVULUNU HAZIRLADIN MI ?
GÜLÜNÜ ZAMBAĞINI TOPLADIN MI ?
AZRAİL KAPIYI ÇALMADAN,
YOLCULUĞUN BAŞLAMADAN,
ŞEYTANIN SUNDUĞU KADEHİ İÇMEDEN,
O ISSIZ YERE GİRMEDEN,
KARANLIKTA KALMADAN,
YILANLARA,AKREPLERE YEM OLMADAN,
BAŞLARI TAŞLARA VURMADAN,
AH KEŞKE DEMEDEN,
ANLAYALIM BU DÜNYANIN İMTİHAN YERİ OLDUĞUNU,
SIGIN YÜCE ALLAHA
O RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAHA

RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAH'IN ADIYLA

Onlar bir ayet (mucize) görseler, sırt çevirirler ve: "(Bu) Süregelen bir büyüdür" derler. Yalanladılar ve kendi heva (istek ve tutku) larına uydular; oysa her iş ''sonunda kendi amacına varıp karar kılacaktır.''
(Kamer Suresi, 2-3)