İbrahim Tatlıses'in son durumu ne

Ömer
Yönetici
İbrahim Tatlıses'in son durum, Tatlısesin sağlık durumu ne, Tatlısesin son durumu hakkında bilgi

SİLAHLI saldırı sonrası Almanya’nın Murnau kentindeki Kaza Kliniği’nde yaklaşık iki aydır fizik tedavi gören İbrahim Tatlıses, dün taburcu oldu. Murnau Kaza Kliniği’nde yerel saatle 11.00’de tekerlekli sandalyede bir ambulansa bindirilen Tatlıses, Münih havaalanına getirildi. Türk bayraklı ve üzerinde ‘TC İbo’ yazan özel uçak, Tatlıses’i Türkiye’ye götürmek için dün sabah saat 11.00 gibi Münih havaalanına indi. Tatlıses, Münih havaalanında ambulanstan tekerlekli sandalyeyle raylı merdivenden indirildi. Başında beyaz bir şapkası ve omzuna battaniye örtülü olan Tatlıses’in uçağa bindirlmesi uzun sürdü. Tatlıses’in özel uçağı yakınlarıyla birlikte saat 13.30’da Münih havaalanından havalandı.

Tatlıses’in uzun zamandan beri taburcu olmak istediği, ancak doktorların buna müsaade etmediği öğrenildi.

TATLISES'İN DURUMU SON DERECE İYİ

İbrahim Tatlıses'in sağlık durumuyla ilgili tedavi gördüğü Romatem- Darüşşafaka Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nden yazılı bir açıklama yapıldı.

Açıklamada, "Sanatçının tedavisi, bu sabah yapılan ilk muayene ve değerlendirmelerin ardından tedavi programının uygulanması ile başlatılmıştır. Tatlıses, tıbbi ve sosyal gereksinimleri gözününde bulundurularak yeniden tasarlanan özel bir suitte konaklamaktadır. Merkez’de uygulanan tedaviler için de özel bir zaman çizelgesi doğrultusunda çalışılmaktadır" denildi.

Açıklamada sanatçının tedavisini yürüten ekibe başkanlık eden Prof. Dr. Tunç Alp Kalyon'ın da sözlerine yer verildi. Kalyon'un "Hastamızın genel durumu son derece iyi. Hatta beklediğimizden daha iyi diyebiliriz. Morali ve tedaviye katılımı üst düzeyde. Bugün başlatılan tedavilerinde, rehabilitasyon egzersizlerinin yanı sıra robotik yürüme eğitimine yer verilmiştir" dediği belirtildi. (DHA)

ROBOT TEKNOLOJİSİYLE YÜRÜTÜLECEK

Darüşşafaka Ömran ve Yahya Hamuluoğlu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Tıbbi Koordinatörü Prof. Dr. Tunç Alp Kalyon, sanatçı İbrahim Tatlıses'e, rehabilitasyon egzersizlerinin yanı sıra hidroterapi ve robot teknolojisini içeren yürüme eğitimlerini de kapsayan bir tedavi programı uygulanacağını bildirdi.

Kalyon, İbrahim Tatlıses'in merkeze getirilmesinin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Tatlıses'e, tıbbi ve sosyal gereksinimleri göz önüne alınarak bir suit daire tahsis edildiğini kaydetti.

Tunç Alp Kalyon, “Sanatçımızın tedavisi, ilk muayene ve değerlendirmelerin ardından belirlenecek kapsamlı fizik tedavi ve rehabilitasyon programı çerçevesinde merkezimizde yapılacaktır. Bu program içinde rehabilitasyon egzersizlerinin yanı sıra hidroterapi ve robot teknolojisini içeren yürüme eğitimleri de yer almaktadır” bilgisini verdi. (A.A.)

ZİYARETÇİ KABUL EDİLMEYECEK

Merkezdeki yaşama dönüş ünitesinde; banyo, mutfak ve yatak odasında en rahat şekilde hareket edebilme, transferler, engebeli ya da parke taşlarla döşeli bir yolda yürüme gibi günlük yaşantıyla ilgili pek çok eğitim faaliyeti yaptırıldığını anlatan Kalyon, Tatlıses'in tedavisi süresince tıbbi ve sosyal gerekçelerle ziyaretçi kabulü yapılmayacağını belirtti.

Kalyon, bir soru üzerine, hastanın genel durumunun çok iyi olduğunu, ne kadar süreyle burada kalacağı konusunda da bir şey söylenemeyeceğini kaydetti.

Tatlıses'in tedavisi, Prof. Dr. Kalyon yönetimindeki uzman ekip tarafından sürdürülecek.

Bu arada, İbrahim Tatlıses'in hayranları, merkezin önünde, üzerinde “Kurşuna gerek yok gözlerin var ya” yazısı ve Tatlıses'in fotoğrafının yer aldığı pankartı açarak, sanatçıya sevgi gösterilerinde bulundu.

Öte yandan, Tatlıses'in özel yastıkları ile tekerlekli sandalyesi de rehabilitasyon merkezine getirildi.

TATLISES'İN AVUKATINDAN AÇIKLAMA

Daruşşafaka Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavi gören İbrahim Tatlıses'in avukatı Ahmet Küçük açıklama yaptı.

Küçük saat 10.30'da rehabilitasyon merkezine geldi. İçeride yaklaşık bir saat kalan Küçük çıkışta yaptığı açıklamada Tatlıses'in istirahatte olduğunu ifade etti. Tatlıses ile görüşemediğini kaydeden Küçük, "sağlık durumuyla ilgili açıklama hastaneden yapılacak" dedi.

Küçük, Tatlıses ile ilgili çıkan haberlere de değinerek, “Mahkemece verilen karar sadece tarafımızdan temyiz edilmiş olmakla aleyhe temyiz yoktur. Yargıtay'ın bozma kararı müvekkilimin lehinedir. Mahkemece hükmün açıklanmasının geri bırakılması yönünde bir karar verildiği takdirde denetim süresi sonunda dava düşecek ve sabıkaya dahi işlenmeyecektir" diye konuştu. Ramazan ALMAÇAYIR - İSTANBUL DHA
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
1
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
9B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Üst