Hüzne Çalmasın Mısralar

Göz yaşların ne için? Şairlerin gözyaşları çok değerli ve özeldir. O gözleri güldüren de ağlatan da aynı kişi. Bunu bilmek hem güzel hem kötü. (Şiir)

*

Şairler şiir yazamadıklarında, okuyamadıklarında ağlarmış. İşte ben şimdi ordayım. Ölümün bile bu kadar acı vereceğini sanmıyorum.

*

Yanında olsaydım göz yaşlarını bir fanusa alırdım ve o fanusta sadece duygularım yüzerdi. Gözyaşlarının tuzunda eritmek için onları... (Şiir)

*

Yanımda olsaydın göz yaşlarım yerine yüreğimde misafir ederdim seni. Duygularını orada içer sarhoş olurdum.

*

Akan her damla şiirlerinin bir mısrası, hıçkırıklarınsa şiirlerinin başlığı olsa gerek. (Şiir)

*

Bu şiiri yazmak istemiyordum.

*

Biliyorum ama hüzünlü şiirler de yazar şairler, yazmalı belki de. (Şiir)

*

Ben artık hayatımın son şiirini yazdım ve yarım kaldı. Bir daha hiç şiir yazmayacağım, denemeyeceğim bile. Sende kalacak Şair, hiçbir zaman bana dönmeyecek.

*

Lütfen böyle konuşma! Evet, bende kalacak o şair belki ama sen daha çok yücelteceksin o şairi, daha çok aşacaksın mısralarını, dizelerini... (Şiir)

*

Ben yazmayacağım artık. En büyük şiiri yaşadım. Burası son nokta. En yücelere ulaştım ve şimdi tükendi bende olan tüm kelimeler. Hepsini bıraktım son şiire. Şair bitmiştir şiirden önce.

*

Şiir her zaman onu var eden şairinindir. Bitse de... Yeniden yazsa da... (Şiir)

*

Keşke hep yeniden yazabilseydim. Her defasında kelimeler secdeye varsaydı huzurunda o en büyük mısranın.

*

Her şiir şairini yansıtmaz, şairine yakışmaz. Ben de böyle bir dörtlüğüm galiba, şairini hak etmeyen... (Şiir)

*

Sen dünyanın ezel ve ebede yazılabilecek en büyük şiirisin. En yüce, en kutsal... Her şairin uğruna kelimeler eskittiğisin. Sana yakışmalı şair, sen ona değil.

*

Ama yine de şanslıyım. En azından duygu yüklü ve kimsenin ana düşüncesini bilemeyeceği bir şiirim. Yorumlanamayan, yalnızca şairinin bildiği ve yorumladığı. (Şiir)

*

Ve yalnızca onun bu kadar sevebileceği...
(Sevgilisiz bir aşka ömrü adamak`tan)