htc sensation donanım

deep Harbi Aktif Üye
htc sensation xl donanım özellikleri, htc sensation donanımı
htc sensation.jpg
htc sensation donanım özellikleri inceleme
HTC’nin, Sensation’ın arkasında, yanlarında ve biraz da ön kısmında kullandığı alüminyum kaplama, tek parça metalden elde edilen sağlam bir malzeme olduğu için, Sensation’ı da güçlü ve dayanıklı hale getirmiş. Arkada ayrıca bir çift yumuşak plastik kaplama da yer alıyor. Bu kaplamalar kamera ve flaşları da iyice sararak biraz daha içeride kalmalarını sağlıyor ve söylene göre amacı onlara biraz daha koruma sağlamak. Ama bu sefer de kaplamanın iç kısmında toz ve pislik birikmesine neden oluyor.

Sensation’ın içinde bir microSD card slot mevcut ve içinde de 8GBlık ünite var, bu kısma bataryayı çıkarmadan ulaşabiliyorsunuz ama SIM kart için bataryayı çıkarmalısınız. Sık sık SIM kart değiştirenler için sıkıcı bir durum, ama üstünde durmaya gerek yok.
Sensation’ı Galaxy S II ile kıyaslarsak, 8.5mm kalınlık ile son derece ince olan Galaxy S II’nin plastik kaplaması biraz rahatsız edici; Sensation’ın alüminyum kaplama ile desteklenmiş gövdesi ise daha dayanıklı, ve kıvrımları da daha ergonomik ve doğal. Ama düşmelerde sert olan Sensation kaplaması, plastik olan GSII kaplamasından daha çok etkilenebilir gibi bir his veriyor.

Pil Ömrü

Tüm şarjlı cihazlarda olduğu gibi, Sensation’ın da iki şarj arasındaki pil ömrü cihazı nasıl kullandığınıza bağlı. 1 saatlik fotoğraf ve 1080p video çekimi sonunda Sensation’ın 1520mAh pilinin 3’te biri tükeniyor. Angry Birds oynamak veya internette gezmek ise çok büyük bir pil tüketimine neden olmuyor. Telefonu kurcalamadığınızda ise pil tüketimi konusunda oldukça tutumlu; Gmail ve Twitter güncellemelerini açık bıraktığımızda bile pilde kayda değer bir tüketim olmuyor. Bu idareli pil tüketimi önemli bir özellik, cihazı çok yoğun kullanmadığınız sürece, standard telefon kullanımında şarjı iki gün dayanıyor.

Sensation’ı pil tüketimi konusunda Galaxy S II ile kıyasladığımızda Sensation’ın aktif olarak kullanılmadığı zamanlarda GSII’den özellikle daha iyi olduğunu söyleyebiliriz, hatta aktif kullanımda bile oldukça memnun edici. Super LCD özelliği bile pile çok yük olmuyor, ve bu da ortalama bir 1520mAh bataryayı oldukça tatmin edici kılıyor.

Yayın Çekme, Kulaklık ve Hoparlör

HTC’nin cihazın arkasında ekstradan bir tane daha mikrofonu var ki bunun görevi tahminen dış sesleri belirleyip bertaraf etmek. Böylelikle gürültülü bir ortamda dahi arama yaptığınızda karşınızdaki kişi sizi rahat duyabiliyor. Kulaklık ise idare eder, işinizi görüyor diyebiliriz, radyo çekimi ise beklentileri karşılayacak düzeyde.

Dışarıya ses verme özelliğine gelince, arkadaki hoparlör iyi iş çıkartıyor, ayrıca kulaklıklara verilen ses de son derece tatmin edici. Cihazı düz bir yere koyduğunuzda dışarıya ses vermede büyük kayıp olmuyor ama tabi parmağınızla kapatırsanız ses boğuluyor. Genel olarak bakıldığında oldukça iyi. Kulaklıkları ise çok şık, ama kullanışlı değil maalesef. Kulağa tam oturmuyor, dolayısıyla da dış sesi çok iyi izole edemiyor. Ama eğer sizde bulunan iyi bir kulaklıkla dinleme yaparsanız, gerçekten memnun kalırsınız. Kullanıcıyı iyi bir multimedia özelliği ile etkilemek isteyen HTC bunu Sensation ile başarmış, ama kulaklıklar olmamış.

Kamera

Sensation’da bulunan ve sizin seçemediğiniz, yani HTC’nin hep kullanmak isteyeceğinizi varsaydığı küçük bir özelliği de Instant Capture, bu sayede detay kaçırmadan hızlı fotoğraf çekebiliyorsunuz. Az ışıklı ortamlarda çekim hızınız birazcık yavaşlayabilir çünkü autofocus çok hızlı değil, ama genel olarak bakıldığında iyi sonuç veriyor. Galaxy S II’nin fotoğraf çekiminde ve tekrar yüklemede oldukça hızlı olduğunu düşünüyorduk, ama Sensation’ın da geri kalır yanı yok.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
1B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
14B
Yanıtlar
2
Görüntülenme
8B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Üst