Hızlı zayıflamanın yolları nelerdir

mahir Harbi Aktif Üye
Hızlı zayıflamanın yolu, Hızlı zayıflamanın yolları

Ağzınızın tadından vazgeçemiyor, iştahlı biriyseniz ve yemek yemeyi çok seviyorsanız, sizin için kilo vermek çok zor olacaktır. Ancak alışkanlıklarınızı değiştirip, planlı programlı yaşarsanız hızlı ve dengeli bir şekilde fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Kilo verirken de kendinizi üzmeden, yemeden içmeden tamamen kesilmeden dengeli bir şekilde kilolarınızdan kurtulmalısınız. Beslenme şeklinizdeki bazı değişiklikler sayesinde rahat ve hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Hızlı zayıflamanın yolları nelerdir?
hizli-zayiflamanin-yollari.jpg

1. Sadece azaltın

Zayıflamak için hiçbir şeyi yememenizi söyleyen bir diyeti uygulamak yerine gıdaları yavaş yavaş azalttığınız bir diyet seçin. Ne yaptığınıza odaklanın, yavaş yavaş çalışarak iyi alışkanlıklar kazanın. Bir süre sonra evinizde zararlı atıştırmalıklar yerine birçok sağlıklı yiyecek ve içecek bulunduracaksınız.

2. Hergün bir elma

Sık sık doktora gitmekten kurtulmak ve kilolarınızı yok etmek istiyorsanız uzmanlar her gün 1 elma yemenize öneriyor. Özellikle pektin olarak isimlendirilen lif içeren bu meyveler sindirim sürecini yavaşlatıyor ve sizi daha uzun süre tok tutuyor.

3. Yemeklerden önce su

Günde en az 8 bardak su içmenizi öneren uzmanlar, özellikle yemeklerden hemen önce su içmenizi tavsiye ediyor. Ön yükleme olarak isimlendirilen bu yöntem karnınızı dolduruyor ve böylece daha az yemek yiyorsunuz. Bir araştırmada, yemekten önce 2 bardak su içen katılımcıların içmeyenlere göre 2,3 kilogram daha fazla yağ kaybettikleri belirlendi.

4. Keten tohumunu deneyin

Kilo vermenizi hızlandırmanın en kolay yollarından biri de yediğiniz salataların, çorbaların içine gün boyunca 2 yemek kaşığı keten tohumu eklemektir. Keten tohumunun içinde bol miktarda lif olduğu için sizi daha uzun süre tok tutacaktır.

5. Süte alternatif bulun

Buzağısı olan bir ineğin sütü, yavrusunu beslemek için yağlıdır ve kilo aldırır. Ancak yetişkinlerin yağa, laktoza ve büyüme hormonuna ihtiyacı yoktur. Bu nedenle mandıra sütü yerine soya sütü, soya fasulyesi, badem gibi alternatifler öneriliyor.

6. Bitkisel gıdaları tüketin

Çok sevdiğiniz etin yerine bitkisel gıdalar tüketin. Yemeklerinizde eti çok fazla kullanmayın, mümkünse haşlanmış sebzeleri tercih edin ve kullandığınız yağ miktarını azaltın. Fast food tarzı beslenen biriyseniz mesela hamburger yerine sebze burger yiyin. Bir süre sonra bu şekilde beslenmeye alışacaksınız.

7. Gününüzü planlayın

İşyerinde gününüzü toplantılar, hedefleriniz ve yapılacaklar listesi şeklinde planladığınız gibi, yemek yeme ve egzersiz alışkanlığınız için de program yapmalısınız. Örneğin, sabah 8'de buğday ekmekli, beyaz peynirli tost, saat 11'de ise elma ve su gibi. Hazırladığınız bu plana uyarsanız kendinizi daha rahat hissedersiniz.

8. Günde 5 dakika durun

Çoğu insan problemi olduğunda yiyeceklere saldırır ve ne yediğini gözü görmez. Bu kötü alışkanlığı engellemek için, günde 5 dakika durun, gözlerinizi kapatın, zihinsel ve fiziksel olarak durumunuzu gözden geçirin. Bu şekilde sakinleştiğinizi hissedeceksiniz.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
18
Görüntülenme
175B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
1
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Üst