Hido 'Toronto' dedi

hortLak c ε ή κ
Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi'nde (NBA) kariyerinin zirvesinde bulunan milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu, prensip anlaşmasına vardığı Portland'dan vazgeçerek, Toronto Raptors'ın 53 milyon dolarlık teklifini kabul etti.

5 yıldır giydiği Orlando Magic formasıyla geçen sezon Doğu Konferansı şampiyonluğunu kazanması ve NBA finali oynamasının ardından 1 Temmuz'da serbest kalan Türkoğlu, NBA'de transferin başlamasının ilk dakikalarından itibaren pek çok kulüpten teklif almaya başladı.


Batı Konferansı takımlarından Portland Trail Blazers'ın ısrarlı istekleri sonucu bu şehre giden ve 50 milyon dolarlık teklife önceki gün prensipte ''evet'' diye Türkoğlu, daha sonra kararını değiştirerek, NBA'in Kanada merkezli takımlarından Toronto Raptors ile pazarlık masasına oturdu.Raptors'ın da kadrosuna katmak için uğraş verdiği milli basketbolcu, bu takımın 5 yıl karşılığı 53 milyon dolarlık teklifini kabul etti. Raptors'a ''evet'' demesiyle Türk tarihinin en pahalı sporcusu unvanını alan Hidayet Türkoğlu'nun bu kararı vermesinde, eşi Banu Türkoğlu'nun Portland'ın bulunduğu Oregon eyaleti yerine daha çok Türk'ün yaşadığı Kanada'nın Portland şehrini istemesinin etkili olduğu öğrenildi.
Hidayet'in menajeri Lon Babby, ESPN News kanalına yaptığı açıklamada, ''Portland bizim istediğimiz her şeyi kabul etti. Hidayet de önce şartları olumlu bularak Oregon takımıyla prensip anlaşmasına vardı. Ancak, daha sonra kararını değiştirerek Toronto'nun teklifini kabul etti. Kanada takımın koşullarını, sonradan kendine daha uygun buldu. Portlandlıları sevindiremediğimiz için üzgünüz'' dedi.2 günlük ziyaret ve transfer görüşmeleri için gittiği Oregon eyaletinin Portland şehrinden dün akşam saatlerinde eşi Banu ve kızı Ela'nın yanına Orlando'ya dönen milli basketbolcunun, önümüzdeki günlerde tatil için Türkiye'ye gideceği öğrenildi.
NBA kuralları gereği, ligde yer alacak takımların transfer bütçelerinin açıklanacağı 8 Temmuz'dan önce resmi transfer açıklaması yapılamamasından dolayı, Raptors'ın, Hidayet ile ilgili duyuruyu bu tarihte yapması bekleniyor.Öte yandan, Amerikan televizyonlarında Türkoğlu'nu kadrosuna dahil etmekte ısrarcı olan Portlandlı yöneticilerin, bu gelişme üzerine bütçelerini daha da zorlayarak, milli basketbolcuya biraz daha yüksek bir teklif yapabileceği de iddia ediliyor.
 
TheMusty MaJestY
madem konu açıldı yorumumu yapıyım :):)

öncelikle şok oldum ve açıkcası biraz da sinirlendim şimdi yukarıdaki haberide görünce biraz daha şok oldum çünkü eğer hido portland ın verdiği 50 milyon dolarlık teklifi 3 milyon dolar için reddettiyse yazıkkk

hidoo ne yapmaya çalışıyor anlamış değilim belli ki şampiyon olmak gibi bir hedefi yokk.. bu sonuca birçok açıdan ulaşabiliriz torontonun bırakın şampiyonluğu bu kadroyla doğu finali oynama şansı bile yok bi de üstüne üstlük cris bosh un da seneye büyük ihtimal gideceği düşünülürse artık toronto doğu da ilk 8 için mücadele eder

hidoyu anlamaya çalışıyorumm; önceki haberlerde torontonun 60 milyon dolardan fazla vereceği söyleniyordu dedim 10 milyon dolar çok büyük fark hido da geleceğini düşünüyor sonuçta 30 yaşında ve en fazla 5 yıl oynar o süre içinde de iyi parayla oynar ama görünüşe göre fark 3 milyon dolar.!! bir oyuncu başarılı olmayı, şampiyonluğu 3 milyon dolara değişirmi ??

toronto nun daha büyük bir kent olması, avrupalıların, türklerin daha fazla yaşaması takımdaki avrupalı oyuncuların fazla olması hatta all-star seçilme ihtimalinin yükselmesi de hido açısından uygun bulunmuş olabilir

yine de iş her an değişebilir malum hido espn i bile yanılttı :) inş. hido için hayırlısı olur nereye giderse gitsin desteğimiz onunla elbette
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
1B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
1B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Üst