Hava Temizleme Cihazları

usteknoloji Yeni Üye
Her gün ortalama 23 000 kez nefes alıyoruz ama soluduğumuz havanın temizliğini ve kalitesini önemsemiyoruz. İnsan vücudu için ideal oksijen oranı %21 iken, İstanbul gibi metropollerde bu oran ne yazık ki %18’e kadar düşmüş durumdadır. Ayrıca kapalı mekanların havasını iki binden fazla madde ve canlı organizma kirletiyor. Yapılan araştırmalara göre; dış ortamdaki hava ne kadar kirli olursa olsun, kapalı mekan havasından 2 ila 5 kat daha temizdir. Zaman zaman bu oran 100 kata kadar çıkabiliyor. Kapalı mekanlarda sigara dumanı, göremediğimiz ağır metaller, polenler, virüsler, bakteriler, akarlar ve tozları farkında olmadan soluyoruz. Dr Danton Anti Bakteriyel Hava Temizleme Cihazları, yüksek teknolojileri ile ev ve iş yerlerimizde hava kirliliği ve ona bağlı koku problemlerine mükemmel çözümünü sunar.
Dr. DANTON OZON JENERATÖRLERİ
Dr. Danton özel tasarımlı hava temizleyici ozon jeneratörlerimizle, atmosferde var olan karışımların en temizini, en sağlıklısını evinize taşıyoruz. Steril, kokulardan arınmış ve toz maytlarından temizlenmiş ortamlara kavuşmanız artık çok kolay.
1- Yüksek performanslı oksijen jenaratörü, elektron bombardımanı ile zenginleşmiş negatif iyonlar (anyonlar) sayesinde saatte yaklaşık 6 trilyon bakteri, virüs ve toz maytını elemine etme kapasitesine sahiptir.
2- Ozon gazı sadece bakterileri öldürmez; kanda oksijeni çoğaltır, vücut hücrelerini harekete geçirir, kan dolaşımını hızlandırır ve zindelik verir. Ayrıca düzenli olarak kullanılırsa sinir bozukluğu, baş ağrısı, uykusuzluk sorunlarının giderilmesinde etkili olduğu gibi solunum sisteminize yardımcı olarak; alerji, bronşit, astım gibi hastalıkların kontrol altına alınmasına yardım eder.
3- Bu ürün, benzersiz elektrostatik özellikleri sayesinde küf kokusunu, poleni, tozu, havadaki sigara dumanını ve katran vb. bir çok rahatsızlık veren uçucu maddeleri yok eder.
Ürünün Özellikleri:Havayı filtre ederek tazeleme özelliği,
Ozon jenaratörü ile havaya zenginleştirici ozon verebilme,
İyonizer fonksiyonu ile ortama negatif iyon verebilme,
0,3 mikrona kadar tüm toz ve polen gibi alerjenleri bünyesinde hapseden Hepa filtre,
Sigara dumanı, kimyasal gazlar, ağır metaller ve diğer kötü kokuları emebilen aktif karbon filtre.
Cihaz üzerinden ya da uzaktan kumanda ile kolay kullanılır.
Kolay taşınmayı sağlayan tutma yeri,
Az yer kaplayan hafif, dayanıklı gövdesi,
Işıklı kontrol paneli,
3 kademeli çalışma hızı,
8 saate kadar zaman ayarı vardır.
Enerji tüketimi çok ekonomiktir. (Yaklaşık tasarruflu ampul tüketimi kadar)

Ebatlar : 420x300x122 mm
Net ağırlık : 3.34 kg
Çalışma gerilimi : 220 Volt AC / 50 Hz
Enerji tüketimi : 12-16-18 Watt
Hava akımı (m3/mm) : 2.2 - 2.6 - 3.2 (3 aşamalıdır)
Kullanım Alanı : 80 m2 ye kadar alanlar için idealdir.
Kablo uzunluğu : 2.3 m
Uzaktan Kumanda : Ayar/saat ve fan akımı
O3 (ozon) Özellikleri : 130 mg/m3 (Sağlık standartlarına uygun aralıkta.)
Filtre ömürleri : 10 000 saat
Filtre Değişimi : Işıklar yanıp sönünce değişime yakındır.

O2 Dengesinin tesis edilmesi ile:- Bağışıklık sistemimizin güçlenmesi, vücudumuzun hastalıklara karşı daha dirençli olması,
- Hasta olduğumuzda iyileşme süremizi kısalması,
- Vücudumuzun toksinlerden arınması ve zindelik hissine kavuşmak,
- Kanser ve yayılma riskinin azaltılması,
- Solunum ritminin düzelmesi (Derin ve sakin solunum, kalbin üzerindeki yükü azaltır; kalp ritminin düzelmesi, kalp krizi riskini azaltır.)
- Akciğerlerin sigaranın yarattığı kötü etkilerden temizlenmesi,
- Beynimizin, sinir ve sindirim sistemimizin daha hızlı ve etkin çalışması,
- İlerleyen yaşlarda giderek artan unutkanlık sorununun azalması,
- Konsantrasyon azalması probleminin giderilmesi,
- Migren ve baş ağrılarımızın azalmasına ve daha kolay atlatılması,
- Çocuklarımızın sağlıklı gelişmeleri, ders çalışma verimlerinin artırılması,
- Yorgunluk, uykusuzluk ve gerginlik gibi sıkıntıların düzelmesi kolaylaşır.

Evlerimizdeki TehlikeKapalı mekanlarda ağırlıklı olarak bulunan zararlı maddeler bazen alerjik bazen astımı tetikleyici bazen de diğer hastalıkların oluşumlarında önemli etken oluyorlar. Bilimsel araştırmalarla, yetişkinlerde görülen astım hastalığının, 0-6 yaş çağında solunan kirli hava faktöründen kaynaklandığı belirlenmiştir.
Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) verilerine göre; dünyada yaklaşık 300 milyon kişinin astım hastası olduğu belirlenmiştir. Türkiye'deki astımlı çocuk sayısı 1.5 milyonu ve astımlı yetişkin sayısı ise 7 milyonu buluyor. Dünyada her yıl 150 bin kişi astıma yakalanırken, 180 bin kişi bu hastalığa yenik düşüyor. Astımlı çocuklarda, hayatlarının ilk yıllarında başlayan öksürük, çabuk yorulma ve nefes darlığı gibi sorunlar dikkat çekiyor. Bu sorunlar yoğun kokular, hava kirliliğinin yoğun olduğu ortamlar, gribal enfeksiyonlarla tetikleniyor. Batı Avrupa'da son on yıl içinde insidans iki kat arttı. Yalnızca ABD'de astım hastalarının sayısında 1980'den beri yüzde 60 artış görüldü Astım Türkiye'de de yaygın bir sağlık sorunu. Sadece Ankara'da 26 yılda üç kat artış gösterdi.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
1
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
1
Görüntülenme
9B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Üst