Hatay Ramazan İmsakiyesi 2021 - Hatay Sahur ve İftar Vakitleri

Hatay iftar vakti hangi saate denk geliyor? Hatay için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Hatay imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Tekrardan kutlu zaman iklimine girmiş bulunuyoruz. Bir yıldır yolunu gözlediğimiz konuk elhamdülillah kapımızı çaldı. Ramazanın kutlu saatleri kişileri bir birine yaklaştıran, merhamet, affedilme ve cehennemden halas olma ayıdır. Yüce Allahımızın bizlerin üzerine şart kıldığı oruç ibadetinin sorumluluğunu îfâ etmek isteyen müminler bu ibadetin şartlarını iyice anlamalıdır.

Oruç ibadeti imsak saatinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutmak isteyen Müslümanların yediği yemeğe sahur yemeği denir. Yemek yendikten sonra, imsak vakti ezan okunduktan sonra oruca niyet edilir ve akşam ezanına kadar hiç bir şey yenip içilmez. Akşam ezanı okununca ise iftar yemeği yenir. Bu vakte iftar vakti denmektedir.

Sitemizin bu sayfasında Hatay ili için Diyanet İşleri Başkanlığı'nın hazırlanmış iftar ve sahur vakitlerine ulaşabileceksiniz.

Rabbimiz şimdiden tüm mü'minlerin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce dergahında makbul eylesin.

Hatay İmsakiyesi 2021​

hatay imsakiye


Hayat'ın ilçeleri için sahur ve iftar vakitleri

AltınözüaynıAntakyaaynıArsuzaynıBelenaynı
DefneaynıDörtyolaynıErzinaynıİskenderunaynı
PayasaynıYayladağıaynıHassa1 dk önceKırıkhan1 dk önce
Kumlu2 dk önceReyhanlı2 dk önceSamandağ1 dk sonra

Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Hatay için Bayram Namazı vakti : 06:02

Yukarı yer alan veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst