Hamilelikte yoga yapmanın faydaları

Ömer
Yönetici
Hamilelikte yoga yapmanın faydaları nelerdir? Hamileyken yoga yapmak sakıncalı mı? Gebelikte yoga yapmanın yararları
hamilelikte yoga.jpg
Gebelik döneminizi yogayla daha rahat geçirebilirsiniz.

Yoganın gebe bayanlara kazandıracağı fiziksel yararlar şunlardır: gücün, kasların, duruşun ve dengenin gelişmesi; kas sisteminin tamamının daha elastik ve esnek olması: hormon üretimini sağlayan salgı bezlerinin uyarılması; kan akışının hızlanması ve dolaşımın iyileşmesi: ve mükemmel nefes kontrolünün sağlanması. Yoga uygulaması sırasında iç organlara da masaj yapılmış olur.

Gebelik sırasında beden dengesizlik ve rahatsızlığa sebep olabilen birçok dalgalanma içinden geçer. Sık rastlanan rahatsızlıklar yorgunluk, uykusuzluk, bulantı, belde veya bir bacakta siyatik ağrısından, bel ağrısı, kramplar, şişkinlik, varisler, ve diğer vakalara kadar sıralanır. Yoga, hamilelikte bu rahatsızlıklar baş göstermişse bu durumların her biri için iyi gelecek potansiyel iyileştirici yollar sunar. Çoğu zaman, yoga yapan kadınlar dersten sonra bedenlerinde bir rahatlama yaşarlar ve eğer rahatsızlık dinmemişse de sağlıklı bir ruh halinde kalmalarını sağlayan, bu rahatsızlıkla başa çıkabilmenin bir yolunu öğrenmiş olurlar.

Sevgili anne adayları yoga yaptıkça sezgisel olarak vücudunuzla ve duygularınızla yakın temas halinde olursunuz.
Ancak mükemmel geçen bir hamilelik süreci ve doğum için yoganın tek çare olmadığını aklınızdan çıkarmayın. Yoga, bu heyecanlı dönem boyunca size yardımcı olabilecek ve yaşadığınız deneyimin toplam değerini artıracağını umduğumuz bir araçtır. “Doğum” zor bir iştir ve birçok kadının doğum yapmakla ilgili yaklaşımları biraz korku ve endişe içerir. Bu, oldukça normal bir durumdur ama yoganın hamilelik ve doğum sürecinizi biraz daha kolaylaştırmaya ve bu dönemle ilgili sakin ve kontrollü bir yaklaşım benimsemenize yardımcı olacakdır.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
72B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
20B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
20B
LAL
Üst