Halil İbrahim Sofrası Dizisi Konusu

cicozz Çocukluk cicozlarda saklı
2010 yılında TRT 1 ekranlarında yayınlanan Halil İbrahim Sofrası dizisinin konusu bir mahallede yaşanan temiz samimi bir aile dizisiydi. Kurtlar Vadisi'nin yapımcısı Pana film tarafından yapılan dizi bir sezon sürmüştü ve 39 bölüm ekranlarda kalmıştı. Son bölüme konuk olarak Kurtlar Vadisi Pusu dizisinin üç büyük silahşörü, Polat Alemdar, Memati ve Abdülhey konuk oyuncu olarak katılmıştı.

Halil İbrahim Sofrası Dizisi

Halil İbrahim Sofrası dizisinin konusu​

Dünyanın en tatlı mahallesinde her hafta bir sofra kurulur. Neşesi, zevki, derdi ve de kahkahası ile herkes nasibine düşeni yer. Burası Halil İbrahim Sofrası'dır.

Senelerce çalışıp didinen Berber Ali, büyük oğlu Münir'i yanına çırak alıp mesleğini ona öğretmiş, oğlunun koluna altın bileziğini takmıştır. Ortağı Nuri'yle işlettikleri dükkan, 3 çocuğunu bugünlere getirecek kadar iş yapmaktadır çok şükür. Berber Ali bir süredir yeni açılacak iş merkezindeki dükkanlardan birini kiralayıp ortağı Nuri'yle birlikte işleri büyütmeyi planlamaktadır. Senelerden beri ayakta makas sallamaktan yorulan Ali, hem Münir'e biraz sorumluluk vermek, hem de kendisi biraz dinlenmek için bu planı yapmış ve ortağı Nuri'ye fikrini açmıştır. Fakat Nuri normalde üstüne atlayacağı bu fikre nedense yanaşmamış; Ali'nin ısrarlarını her seferinde geri çevirmiş, onu oyalamıştır. Ali, eski ahbabı olan belediye başkanının da yardımı ile dükkanı kiralama aşamasına gelmiştir. Belediye başkanının yanına gittiğinde aslında Nuri'nin o dükkanı çoktan kiraladığını ve bunu kendisinden sakladığını öğrenir. Ali'yi asıl dükkan ile alakalı hayallerinin suya düşmesi değil, kardeşi diye bildiği ortağından yediği kazık üzmüştür.
 
Son düzenleme moderatör tarafından:

Benzer Konular

Üst