Hakkari'de 7 tabur askerle büyük operasyon

Ömer
Yönetici
Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, Şemdinli ve Yüksekova'da başlatılan büyük operasyonu bizzat yerinde gözlemledi. 7 tabur askerin katıldığı operasyonu Orgeneral Necdet Özel komuta etti.

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’ne geçen Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel kapsamlı operasyona bizzat kendisi komuta etti.Genelkurmay Başkanı ve beraberindeki komutanlar, önce Yüksekova’ya, daha sonra Şemdinli ilçesine geçti.

Komutanlar, bir kaç gün önce başlatılan operasyonları bir süre izledi. Şemdinli Bağlar, Zorgeçit ve Goman Dağı kırsalında yürütülen operasyonlarda çok sayıda terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi. Helikopterle Şemdinli’ye geçen Genelkurmay Başkanı Özel, ilçede 7 taburun katıldığı operasyon hakkında ilgililerden bilgi aldı. Şemdinli’deki operasyonu duyuran Genelkurmay Başkanlığı, operasyona Genelkurmay başkanı Org. Necdet Özel’in de katıldığını açıkladı.

Komutanlarla 7 tabur katılıyor
askeri-operasyon.jpg

Genelkurmay Başkanlığı’ndan, Genelkurmay Başkanı’nın 2’nci Ordu Komutanlığındaki İncelemeleri hakkında da açıklama yapıldı. Genelkurmay Başkanlığı sitesinden duyurulan açıklamada Orgeneral Necdet Özel’in beraberindeki heyetle incelemelerde bulunup 7 taburun katıldığı Şemdinli’deki operasyonu izlediği belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Genelkurmay Başkanı, beraberinde Kara ve Hava Kuvvetleri Komutanları olduğu halde Hakkari-Yüksekova ve Şemdinli’deki askerî birliklerde incelemede bulunmuş; Şemdinli’de devam etmekte olan büyük çaplı (7 Tabur) operasyon hakkında ilgililerden bilgi almış ve bir süre operasyonu izlemiştir.” Operasyon bölgesinde, özellikle teröristlerin docka yerleştirdiği yere askeri tanklar yerleştirilirken, sürekli teröristlerin olduğu yerlere top atışları yapılıyor. Hakkari Kavaklı bölgesinde ise dün gece saatlerinde yaklaşık 40 askeri konvoy Kavaklı bölgesine gitmişti.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Üst