Hafıza Kart ve Usb Bellek İçin Veri Kurtarma Programı

SYSTEM Üye
Hafıza kartı veri kurtarma programı, usb bellekten veri kurtarma programı

sd kart veri kurtarma işlemini öğrenmek işimizi çok kolaylaştıracaktır. sd kart silinen dosyaları geri getirme programı olarak hangi programı kullanmak gerek sorusunun cevabını burada bulacaksınız.
hafıza kartı veri kurtarma

Hayatımızın olmazsa olmazları arasına artık sd kartlar ve USB bellekler yerleşti. Micro SD kartlar akıllı telefonlarımızın, normal SD kartlar ise kamera ve diğer cihazlarımız için büyük nimet diyebiliriz. Yanımızda GB'larca veri taşıyabiliyoruz ve bu verileri istediğimiz an istediğimiz cihazlara bu küçük ama işlevi çok büyük kartlar ve USB bellekler sayesinde cihazdan cihaza aktarabiliyoruz.

Fakat zaman zaman veri saklamada sıkıntılar yaşayabiliyor, yanlışlıkla bu verileri silebiliyoruz. Sonrasında kaybettiğimiz bu verileri nasıl geri getirebilirim diye kara kara düşünüyoruz. Bugün sizlere en iyi 3 hafıza kartından veri kurtarma programını tanıtacağız.

1. Recuva

Recuva ücretsiz ve oldukça hafif bir veri kurtarma yazılımı. Windows ortamında her türlü SD kart, USB kartı, USB HDD ya da SSD disklerden veri kurtarabilme özelliği bulunuyor. Sd kartından silinen dosyaları geri getirme programı ücretsiz diye bir derdiniz varsa bu programla bu derdinizden kurtulabilirsiniz. Silinen dosyaları geri getirme sihirbazı ile sildiğiniz dosya ve klasörleri kurtarabilirsiniz.

2. EaseUS Data Recovery Wizard

SD karttan silinen dosyaları geri getirme dediğimizde elimizin altında olması gereken bir başka program ise EaseUS Data Recovery Wizard programı. Sd kart dosya kurtarma işlemi de tıpkı diğer disklerden veri kurtarma ile aynı mantık prensibinde olduğu için bu programı mutlaka kullanıp şansınızı denemelisiniz.

3. Stellar Data Recovery

Hafıza kartından silinen fotoğrafları geri getirme hususunda bu program çok işe yarıyor diyebiliriz. Stellar Data Recovery programı sildiğiniz veya kaybettiğiniz belgeleri, fotoğrafları, videoları ve daha fazlasını kurtarmak için kullanımı oldukça kolay bir Windows veri kurtarma programı olarak karşımıza çıkıyor. Hafıza kartından silinen dosyaları geri getirme sizin için içinden çıkılmayacak bir sorunsa bu program sayesinde verilerinizi kurtarabilir, sildiğiniz dosyaları geri getirip kendinizi pişmanlık duygusundan arındırabilirisniz. Basit, sade arayüzü ve güçlü veri kurtarma özelliği ile hafıza kartı veri kurtarma işinin üstesinden gelebilecek programlar arasında ön sıralara bu programı da koyabiliriz. Biçimlendirilmiş hafıza kartından veri kurtarma işi çok zor ve dosyaları geri getirme ihtimali oldukça zor bir işlemdir ama yine de denemekte fayda vardır, neticede geri getirilen bir dosya bir dosyadır.

Sabit diskten veri kurtarma mantığı ile birebir aynı olduğu için daha önce yazdığımız ve sayfanın en altındaki yazı sizler için bir fikir oluşturabilecek nitelikte.6 farklı veri kurtarma programı için aşağıdaki yazımıza da bakmalısınız:

 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
8B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
7B
Yanıtlar
3
Görüntülenme
2B
Üst