Hacet Duası ve Hacet Namazı

cicozz Çocukluk cicozlarda saklı
Hacet Namazı ve Duası - Hacet duası Nasıl Okunur

Hacet Namazı menduptur(yapilmasi güzel olan seyler). Dünya ve ahirete ait bir ihtiyacı olan kimse, yatsı namazından sonra iki rekat namaz kılar, sonra Allah Tealâya senâ ve Peygamberimize salât ve selâm getirdikten sonra "Hacet Duası "nı okur ve dileğinin yerine getirilmesini Allah'tan ister.


Peygamber Efendimizin bildirdiği hacet duası şudur:

Okunuşu:
"Lâ ilâhe İllâllahu'l-halîmül-kerîm. Sübhânellâhi Rabbil-arşil-azîm. Elhâmdü lillâhi rabbil-âlemîn. Es'elüke mûcibâti rahmetike ve azâime mağfiretike ve'l-ğanîmete min külli birrin ve's-selâmete min külli ismin lâ teda 'lî zenben illâ ğaferteh ve lâ hemmen illâ ferrecteh, ve lâ hâceten hiye leke ridan illa kadaytehâ yâ erhamerrâhimîn."

Anlamı:
"Halim ve kerim olan Allah'tan başka tanrı yoktur. Büyük arşın rabbi olan Allah. bütün noksanlıklardan uzaktır. Hamd, alemlerin rabbi olan Allah'a mahsustur.
Allah 'ım! Rahmetine vesile olan ve günahları bağışlamanı gerektiren şeyleri. her türlü iyiliğe kavuşmayı ve her günahtan kurtulmayı senden isterim.

Allah 'ım! Benim için bağışlamadığın hiçbir günah, sevince çevirmediğin hiçbir üzüntü, .senin razı olduğun şeylerden karşılamadığın hiçbir ihtiyaç bırakma.

Ey merhametlilerin en merhametlisi."

Bu duadan sonra dünya ve ahiretle ilgili dileklerini Allah'tan ister

Kaynak:Tirmizi, Salat, 140, 348
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
9B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
63B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
21B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Üst