Gümüşhane Ramazan İmsakiyesi 2021 - Gümüşhane Sahur ve İftar Vakitleri

Gümüşhane iftar vakti hangi saate denk geliyor? Gümüşhane için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Gümüşhane imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Tekrardan o uğurlu ve kutlu günler kapımızı çaldı. Geçtiğimiz yıldan beri gelmesini istediğimiz konuk çok şükür tekrar geldi. Ramazan ayı kişileri bir birlerine yaklaştıran, merhamet, bağışlanma ve cehennemden halas olma ayıdır. Ulu Rabbimizin biz Müslümanların üzerine şart kıldığı oruç ibadetinin sorumluluğunu yerine getirmek isteyen Müslümanlar bu vazifenin şartlarını detaylı şekilde bilmelidir.

Oruç farizesi imsak saatinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından önce oruç tutmak isteyen insanların yediği yemeğe sahur yemeği adı verilir. Yemek yendikten sonra, imsak vakti ezan okunduktan sonra niyet edilir ve akşam ezanına kadar hiç bir şey yiyip içilmez. Akşam ezanı olduğunda ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar saati denmektedir.

Sitemizin bu sayfasında Gümüşhane ili için Diyanet İşleri Başkanlığınca tespit edilen iftar ve sahur saatlerine ulaşabilirsiniz.

Rabbim şimdiden hepinizin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu katında makbul etsin.

Gümüşhane İmsakiyesi 2021​

gümüşhane imsakiye


Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Gümüşhane için Bayram Namazı vakti : 05:41

Yukarı yer alan veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst