Gülçin Ergül Kimdir

  • Konuyu başlatan LAL
  • Başlangıç tarihi
  • Görüntülenme 3.272
LAL
Moderatör
Gülçin Ergül Hayatı

Gülçin Ergül 30 Ekim 1985 İstanbul doğumlu Türk şarkıcı, Gülçin Ergül, 30 Ekim 1985 'de Şişli İstanbul’da doğdu. 3 kız çocuklu bir ailenin en küçük kızı olan Gülçin her zaman hareketli konuşkan ama sosyal konumlarda, kimi zaman utangaç bir çocuktu. Kendini aramak konusunda oldukça meraklı olan, içe dönük kişiliği ile sanatı bir dışa vurum aracı olarak kullanımı onun yeteneklerini açığa çıkarıyordu.
Çok yönlü dışavurumcu kişiliği ile katıldığı yetenek sınavlarında gösterdiği başarı ile birçok kişi arasından seçilen kişi olmayı defalarca başardı.

Gülçin 8 yaşındayken Pera Güzel Sanatlar Okulunda piyano eğitimi almaya başladı. Aynı zamanda AKM Devlet Opera ve Balesi’nin Çocuk Korosu’nda yer alıyordu. Bunun yanında AKM Devlet Opera ve Balesi’nde kadrolu olarak çalışıyor ve bu sırada ilkokula devam ediyordu.

4 yılın sonunda AKM Çocuk Balesi hocalarının tavsiyesiyle Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nın tam zamanlı bale bölümü seçmelerine girerek kazandı.

Ortaokul ve lise yıllarını bale bölümünde tamamlarken AKM Çocuk Balesinde 8 yıl boyunca Kuşadam ve Prens, Kül Kedisi, Fındıkkıran, Uyuyan Güzel, Kral ve Ben, Midas’ın Kulakları, Turandot gibi oyunlarda senelerce çocuk dansçı olarak performans gösterdi.

Lisans yıllarını yine MSGSÜ Devlet Konservatuvarında Modern Dans Bölümünde tamamlamaya karar verdi.

Bir kız grubu kurma hayalini, AKM de ve konservatuvarda tanışmış olduğu okul arkadaşları ile HEPSİ ismi adı altında resmi olarak 2004'te gerçekleştirdi.
Hepsi 1 (2005), Hepsi 2 (2006), Hepsi saka 10+1 (2008) olmak üzere 3 albüm hepsi dinleyicileriyle buluştu.

2006’da Kısık Ateşte 15 dk. isimli sinema filminde oynadı.
2007’de başlayan 2 sezon süren hepsi 1 isimli dizide Gülçin, Gülçin isimli bir karakteri canlandırıyordu.

2009 kış aylarında hepsi grubundan ayrıldı. Basında bu konuda oldukça farklı, tutarsız beyanlar yer aldı. Gülçin, o dönemde henüz resmileşmemiş olan gruptan ayrılma durumu hakkında açıklama yapmamakta direnirken, ısrarla Gülçin'in gruptan ayrılma sebebi; aslen bilinmeyen özel hayatıymış gibi lanse edildi. Basın açıklaması yapan Gülçin, 2009 Mart ayında asıl nedenlerin özel hayatıyla ilgili olmadığını ve hakkında çıkan haberler karşısındaki şaşkınlığını belirtti.

Aylar sonra müzik kariyerine tek basına devam etmeye resmen karar vererek, Avrupa Müzik ile anlaşma yaptı. Gülçin'in 2 hareketli 1 slow şarkı, bir remix ve introdan oluşan, BRAVO isimli ilk solo single'ı 2 farklı kapak tasarımı ile tüm müzik marketlerde yerini aldı. Gülçin'in kendi yazdığı ve bestelediği şarkıların da yer aldığı BRAVO isimli ilk solo single'ının ilk klibi "ARA ARA" isimli şarkıya çekildi. Bravo single'ı 7'den 70'e her kitleyi etkilemeyi başardı. Özellikle de dijital platformlarda rekor tıklanma sayısına ulaştı ve ilk 4 gün içerisinde en çok dinlenen 2. şarkı oldu.
gulcin-ergul.jpg

Albümler
Bravo 2011
Dizi ve filmleri
Kayıp Çocuklar Cenneti (Gülçin) - 2009
Çok Güzel Hareketler Bunlar - (konuk) - 2008
Benim Annem Bir Melek (Konuk) - 2008
Hepsi Bir (Gülçin) - 2007
Kısık Ateşte 15 Dakika (Didem)- 2006
Avrupa Yakası - (Konuk) - 2004
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
9B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Üst