Göğüs Büyütme Ameliyatında Devrim!

japsec Yeni Üye
Estetik cerrahide yenilikler dur durak bilmiyor. Güzelleşmek, kendini daha iyi hissetmek, özgüven sahibi olmak adına birçok kadın bıçak altına yatmaktan çekinmiyor. Türkiye’de sık yapılan estetik ameliyatlardan biri olan göğüs büyütme estetiği, tüm estetik ameliyatlar arasında sonuçları en güzel, en yüz güldürücü ameliyat olarak biliniyor.

Göğüslerinin küçüklüğünden yakınan birçok bayan için kesin ve kalıcı sonuç veren bu ameliyat, ünlülerin estetikçisi Op. Dr. Nazmi Bayçın tarafından daha da geliştirilerek artık tamamen izsiz bir şekilde yapılmaya başlandı. Dünyada koltukaltından sadece 1,5 cm keserek silikonu içeriye yerleştirebilen nadir cerrahlardan biri olan Dr. Nazmi Bayçın bu yöntemin yıllar süren birikimin bir sonucu olarak ortaya çıktığını ifade ediyor. Silikonun koltukaltından kesilerek göğüs içine yerleştirilmesi her ne kadar yeni bir yöntem olmasa da, silikonun içeriye yerleştirmek için deri üzerinden sadece 1,5 cm kesilerek yapılabilmesi ise devrim niteliğinde bir gelişme. Tüm dünyaca, uygulanışı zor olarak kabul edilen bu yöntemi, yaklaşık 10 yıllık bir deneyimin oluşturduğu birikimin sonucu olarak sadece 1,5 cm kadar küçük bir kesi ile yapabilecek hale getirebilme başarısını gösteren Dr. Bayçın “Silikonu koltukaltından yerleştirmek, diğer tekniklere göre daha zor bir yöntem. Bu tekniği daha önce uygulamamış cerrahlar için bilinmeyenleri oldukça fazla, bu yüzden de yaygın olarak uygulanmıyor. Diğer yöntemlere göre daha özel bir deneyim gerektirdiği için çoğu cerrah uygulamaktan kaçınıyor. Ancak silikonu 1,5 cm lik bir kesi içinden yerleştirmenin avantajları diğer yöntemler ile mukayese bile edilemez.” dedi. Diğer tekniklerde ameliyat ya meme başı kenarından ya da meme alt kenarından en az 4-5 cm kesilerek yapıldığı için mutlaka göğüs üzerinde silik de olsa 4-5 cm uzunluğunda ameliyat izi kalıyor. Bayçın tarafından yapılan ameliyatlarda silikon koltukaltından kesilerek yerleştirildiği için göğüs üzerinde ameliyat izi oluşmuyor. Üstelik ameliyat kesisi koltukaltındaki derinin katlantı çizgilerinin içine denk geldiği için, yaranın iyileşmesini takiben 1 yıl içinde katlantı çizgileri arasında kaybolup gidiyor.

Hızlı ve Ağrısız İyileşme

Göğüsleri küçük olduğu halde ameliyat sonrası çekeceği sıkıntı ve ağrıları gözünde büyüten birçok kadın ameliyat olmaya çekiniyor. Oysa bu yöntem ameliyat olanlara sadece sıfır iz avantajı sağlamakla kalmıyor, ameliyat kesisi çok küçük olduğu için iyileşmesi de o kadar hızlı ve çabuk oluyor. Normal bir göğüs büyütme ameliyatında ameliyat olan kişi en az bir gün hastanede kalması gerekirken Dr. Bayçın tarafından geliştirilen teknik ile ameliyatı yarım saat süren hasta aynı gün evine dönebiliyor. Göğüs büyütme ameliyatlarında hastanın en kısa zamanda normal hayatına dönmesi gerektiğini savunan Bayçın, “Ameliyatta kesilen yerin çok küçük olmasından dolayı hem yaranın iyileşmesi çok hızlı oluyor, hem de ameliyat yarasına bağlı oluşan ağrı da diğer tekniklere göre çok daha hafif oluyor. Hastalar ameliyat sonrası fazla ağrısı olmadığından dolayı kendilerini iyi hissettikleri için aynı gün hastaneden çıkabiliyor. Ağrı olmağı için hızla iyileşen hastalar, birkaç gün içinde iş hayatına dönebiliyor.” dedi. Ameliyat olduktan sonra doğum yapan kadınların bebeklerini rahatlıkla emzirebileceğini ifade eden Bayçın, bu yöntemin sarkık ve gevşek göğüslü kadınlar için uygun olmayacağını da sözlerine ekledi.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
1
Görüntülenme
2B
Üst