Gizemli Geyşa makyajı

gizems HaRbİ PrEnSeS
Hollywood filmleri her zaman moda ve yaşam tarzlarını etkiledi. Geçtiğimiz haftalarda ülkemizde de vizyona giren "Bir Geyşanın Anıları", kostümleriyle olduğu kadar makyaj stilleriyle de dikkat çekti.

Vişne kırmızısı dudaklar, güçlü bir şekilde vurgulanmış gözler; işte, geyşa makyajının öne çıkan detayları.

Uzakdoğu, son dönemde tasarımcıları olduğu kadar film yapımcılarını da etkiliyor. Arthur Golden'ın romanından uyarlanan ve tüm dünyada sükse yaratan "Bir Geyşanın Anıları" doğunun yaşam tarzını gözler önüne seriyor; özellikle de Japon güzellik ritüellerini. Geyşa makyajı özellikle gözlerde kendini ortaya koyuyor. Gözlerin belirgin bir şekilde vurgulanması bu makyaj tarzında çok önemli.

Güçlü ve çekici gözler

Etkili bakışlar, dolgun dudaklar ve porselen pürüzsüzlüğünde mükemmel bir tenle kendini ortaya koyuyor. Etkili bir bakış, aynı zamanda güçlü ve çekici bir bakış anlamına geliyor. Kadınların bu yaz özellikle geceleri kullanabileceği bir makyaj tarzı. Bu bakışı yakalamak için önce tende mükemmel bir baz oluşturmak gerekiyor. Ardından buğulu gözler yaratmak için gri-kahve far kullanılıyor. Belirgin bir eye-liner, tıpkı 50'lerin tarzında gözkapağının ucundan taşmalı.

Rimel ise bu makyajın adeta son noktası. Kaliteli bir maskara gözlerin ışıltı saçmasında önem taşıyor. Dudaklar için ise kırmızı ideal renk. Dikkat çekici ve kalıcı renkler geyşa makyajının ana unsurları.

Masumiyetin bakışları

Porselen bebek bakışları, masum bakışlara ve bu yılın anahtar trendine iyi bir örnek. Bu bakışları yakalamanın sırrı ise vişnenin farklı tonlarını kullanmaktan geçiyor. Ayrıca yazın öne çıkan rengi pembe de daha yumuşak bir etki yakalamak için tercih edilebiliyor.

Tende yaratılan kusursuz bazla yüzdeki ışığın yansımasına izin veriliyor. Ardından pembe tonlar, doğallığını bozmayacak şekilde yüzün belirli bölgelerine uygulanıyor. Aynı renk gözkapakları üzerinden şakaklara doğru uzatılabilir. Dudaklar için de vişnenin değişik tonları tercih edilebilir.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
42B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Üst