Girne Ramazan İmsakiyesi 2021 - Girne Sahur ve İftar Vakitleri

Girne iftar vakti hangi saate denk geliyor? Girne için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Girne imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Feyz dolu zamanlara doğru yeniden giriyoruz. Geçen yıldan beri özlem duyduğumuz misafir çok şükür şerefyab oldu. Ramazanın kutlu saatleri bireyleri bir birlerine yaklaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı merhamet, ortası bağışlanma ve sonu da cehennem ateşinden kurtulma ayıdır. Cenab-ı Hakk'ın biz müslümanların üzerine şart kıldığı oruç vazifesinin mesuliyetini îfâ etmek isteyen müslümanlar bu vazifenin nasıl yapıldığını detaylı şekilde öğrenmeli ve ona göre davranmalıdır.

Oruç saati imsak vaktinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından önce oruç tutan müslümanların yediği yemeğe sahur yemeği denmektedir. Yemek yendikten sonra, imsak vakti ezanla birlikte oruca niyet edilir ve akşam ezanı okununcaya kadar hiç bir şey yiyip içilmez. Akşam ezanı okunduğunda ise iftar yemeği yenir. Bu yemeğin yendiği vakte iftar saati denir.

Burada Girne kenti için Diyanet İşleri Başkanlığınca tespit edilmiş iftar ve sahur vakitlerine ulaşabileceksiniz.

Cenab-ı Allah şimdiden tüm mü'minlerin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu dergahında makbul etsin.

Girne İmsakiyesi 2021​

girne imsakiye


Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Girne için Bayram Namazı vakti : 06:15

Konumuzda bulunan bilgiler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst