Giresun Ramazan İmsakiyesi 2021 - Giresun Sahur ve İftar Vakitleri

Giresun iftar vakti hangi saate denk geliyor? Giresun için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Giresun imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Yine kutlu dakikalara doğru ilerlemekteyiz. Bir senedir hasret kaldığımız konuk çok şükür tekrar geldi. Ramazan günleri kişileri bir birlerine yakınlaştıran, esirgeme, affedilme ve cehennemden halas olma ayıdır. Yüce Rabbimizin biz müslümanların üzerine şart kıldığı oruç görevinin yükümlülüğünü yerine getirmek isteyen müslümanlar bu görevin nasıl yapıldığını iyice anlamalıdır.

Oruç ibadeti imsak vaktinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından önce oruç tutan müslümanların yediği yemeğe sahur yemeği denir. Yemek yendikten sonra, imsak vakti ezan okununca oruca niyet edilir ve akşam ezanına dek hiç bir şey yeyip içilmez. Akşam ezanı okunduğunda ise iftar yemeği yenir. Bu vakte iftar vakti denir.

Sitemizin bu sayfasında Giresun şehri için Diyanet İşleri Başkanlığının tespit edilen iftar ve sahur vakitlerine ulaşabileceksiniz.

Rabbim şimdiden hepinizin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu dergahında makbul etsin.

Giresun İmsakiyesi 2021​

giresun imsakiye


Not: Cep telefonlarınızdan giriyorsanız, tablonun geniş halini görmeniz için telefonunuzu yan çevirmeniz gerekiyor.

Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Giresun için Bayram Namazı vakti : 05:44

Yukarı yer alan veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 
Üst