Gençleştirici Bakım Önerileri

  • Konuyu başlatan LAL
  • Başlangıç tarihi
  • Görüntülenme 2.577
LAL
Moderatör
Gençleşmek için ne yapmalı

Kadınlar hangi yaşta olursa olsun sürekli daha genç görünmek isterler, bunun için çeşitli bakım kürleri uygularlar. Zaman zaman işe yaramayan yöntemler de deneseler bu bağlamda sürekli bir arayış içindedirler.

Doğal yollardan genç ve bakımlı görünmek isteyenler için bir kaç ufak öneride bulunmak isteriz. Gençleştirici bakımları evinizde uygulayarak güne zinde başlayıp kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. İşte gençleştiren bakım önerileri;

Sıcak bir banyo, dinlenmenin ve gevşemenin en iyi yoludur. Suyun içine besleyici banyo köpüğü katın ve kendinizi içine bırakın. Teninize ipeksi bir yumuşaklık katacaktır.

Boyun ve dekolte bölgeleri bakım yaparken genelde unutulur. Yılların ne kadar çabuk geçtiğini en çok hatırlatan da bu bölgelerdir. Bu nedenle bakımlarını ihmal etmemek gerekir. Bu bölgelere ait özel bakım kremlerini bu bölgeye bir tabaka halinde sürün ve üzerini streç filmle kaplayın. On dakika bekleyip yıkayın.
genclestiren-bakim.jpg

Karın bölgesi çatlaklarınıza özel bakım ürünleriyle masaj yaparak, bu kış onlardan kurtulabilirsiniz. Çimdik masajı karın bölgesini sıkılaştıran harika bir yöntemdir. Vücut yağınızı sürdükten sonra, canınızı hafif acıtacak çimdikler atın. Karın bölgenizin tamamı hafif kızarana kadar devam edin.

Sabahları alınan sıcak-soğuk duş tekniği, kan dolaşımınızı hızlandırır ve dokuları sıkılaştırır. Ancak işe yaraması için hiç aksatmadan her sabah uygulamanız gerekiyor.

Kalça, basen ve bacaklardaki selülitlere karşı masaj eldiveniyle sorunlu bölgeleriniz üzerinde dairesel hareketler çizin. Bu şekilde lenf akışı hızlanır ve sonrasında süreceğiniz anti-selülit kremleri daha etkili olur.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
1
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Üst