Gaziantep Ramazan İmsakiyesi 2021 - Gaziantep Sahur ve İftar Vakitleri

Gaziantep iftar vakti hangi saate denk geliyor? Gaziantep için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Gaziantep imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Bir kez daha mübarek günlere doğru yelken açıyoruz. Geçen seneden beri gelmesini istediğimiz konuk elhamdülillah kapımızı çaldı. Ramazan ayı müslümanları bir birlerine yakınlaştıran, rahmet, mağfiret ve cehennemden halas olma ayıdır. Rabbimizin hepimizin üzerine farz kıldığı oruç görevinin mesuliyetini edâ etmek isteyen mü'minler bu farizenin şartlarını iyice idrak etmelidir.

Oruç farizesi imsak vaktinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutmak isteyen müslümanların yediği yemeğin adına sahur yemeği denir. Sahur yemeği yenip, imsak vakti ezadan sonra niyet edilir ve akşam ezanına kadar bir şey yenip içilmez. Akşam ezanı olduğunda ise iftar yemeği yenir. Bu vakte iftar vakti adı verilmektedir.

Burada Gaziantep ili için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanmış iftar ve sahur vakitlerine erişebileceksiniz.

Mevlam şimdiden sizlerin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu dergahında kabul eylesin.

Gaziantep İmsakiyesi 2021​

gaziantep imsakiye


Not: Cep telefonlarınızdan giriyorsanız, ve görüntülemede sorun yaşıyorsanız tablonun geniş halini görmeniz için telefonunuzu yan çevirmeniz gerekiyor.

Gaziantep ilçeleri iftar ve imsak vakitleri

Şahinbey ve ŞehitkamilAynıAraban1 dakika önceKarkamış2 dakika önceNizip2 dakika önce
Oğuzeli1 dakika önceYavuzeli1 dakika önceİslahiye3 dakika sonraNurdağı2 dakika sonra

Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Gaziantep için Bayram Namazı vakti : 05:56

Yukarı yer alan veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
37B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
62B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
29B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
51B
Üst