Galatasaray - Barcelona Maçı (23 Kasım 1994)

manaq_kız Harbi Aktif Üye
Galatasaray - Barcelona

Stad: Ali Sami Yen
Tarih: 23 Kasım 1994

Şampiyonlar ligine 1994/95 sezonunda 2. kez katılıyorduk. Ön eleme maçında Luksenburg temsilcisi Avenir Beggen'i rahatlıkla eleyerek şamiyonlar ligine kalmıştık. Şampiyonlar liginde A grubuna düşen Galatasarayımız Göteborg, Barcelona ve Man. United ile eşleşmişti.

İlk 4 maçımız da yine galibiyet alamamış ve grupta hiç umudumuz kalmamıştı. Bütün futbol oteriteleri Galatasaray'ın kalan maçlarında da galibiyet alamayacağını düşünüyordu nede olsa Galatasaray gruptaki son 2 maçını Barcelona ve Man. United ile oynayacaktı.

Bütün olumsuzluklara ve gruptan çıkma şansımızın kalmamasına rağmen Galatasaray seyircisi maç akşamı Ali Sami Yen'i doldurmuş ve takımlarına bütün kalpleri ile destek vermekteydiler.

Maç karşılıklı ataklarla başlamıştı ancak Barcelona defans oyuncumuz Sedat'ın hatalı geri pasında araya giren ünlü golcüleri Romario ile 1-0 öne geçmişti.

İlk yarıyı 1-0 yenik kapatmıştık ancak 2. yarıda başka bir Galatasaray sahadaydı. Sol kanattan fırtına gibi giden Arif'in düşürülmesi ile penaltı kazanmış ve Hakan Şükür ile eşitliği sağlamıştık. Baskılı oyunumuz beraberlik golünden sonra da devam etti ve Arif Erdem'in uzaktan vuruşunda kalecinin büyük hatası sonucu 2-1 öne geçmiş ve Şampiyonlar ligindeki ilk 3 puanımızı Barcelona karşısında kazanmıştık. Bu hem Galatasaray hemde Türk futbolu için unutulmaz bir maçtı.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
28B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
24B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
58B
Üst