Filmleri Furkan Kızılay - Furkan Kızılay Kimdir - Furkan Kızılay Hayatı

Ömer
Yönetici
Furkan Kızılay Kimdir?

Furkan Kızılay, 30 Kasım 1990 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Oyunculuğa televizyon ekranlarında 9 yaşındayken başladı. İlk dizi oyunculuğunu 1999 yılında Kıvılcım adlı dizide yaptı. Ardından 5 Maymun Çetesi ve Hayalköyü isimli yapımlarda rol aldı.
Furkan Kızılay
Türk televizyon tarihinin en çok izlenen "fenomen" dizilerinden olan Çocuklar Duymasın'da Havuç Emre olarak milyonlar tarafından tanınmaya başladı. 2002 yılında başlayan Çocuklar Duymasın 2004 yılında ismini Çocuklar Ne Olacak olarak değiştirsede aynı sene dizi ekranlara veda etti. Dizinin tekrar bölümleri çeşitli kanallarda defalarca yayınlanmış ve 2004 den günümüze kadar yetişen çocuklar bu diziyi izleyerek büyümüştür.

Furkan Kızılay ayrıca 2006 yılında Emret Komutanım: Şahmat isimli filmde de rol almıştır.

Televizyon'a dizideki kardeşi rolünü canlandıran Ayşecan Tatari kadar uzun zaman uzak kalmayan Furkan Kızılay, çeşitli televizyon reklamlarında da rol almıştır. Televizyondan uzak kaldığı zamanlarda filmlere sesiyle dublaj da yapmıştır.

Albümleri Şarkıları
MinT Akademi'de müzik eğitimi alan Furkan Kızılay, 2009 yılının sonlarında Aydın Sarman prodüktörlüğünde Aşıksın Sen isimli Maxi Single albümünü piyasaya çıkararak kariyerine müzisyenliği de eklemiştir.

MinT yapımın 2010 yazında tekrar atv'de izleyici karşısına Çocuklar Duymasın dizisinde çıktı. Dizi halen FOX TV'de devam ediyor.

Not: Bu yazı HarbiForum editörleri tarafından yazılmıştır, izinsiz kullanılamaz.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
28B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
33B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
50B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
18B
Üst