fenerbahçe ligden çekildi mi

deep Harbi Aktif Üye
fenerbahçe ligden çekildi mi, fenerbahçe ligden çekiliyor mu?
mcekiliyork.jpg

Fenerbahçe Başkanvekili Nihat Özdemir, Habetürk'te yayınlanan Teke Tek Programı'na telefonla bağlanarak açıklamalarda bulundu. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın konuk olduğu programa telefonla bağlanan Özdemir, "Federasyon'un 3 Temmuz'dan beri yürüdüğü yol yol değildir. Şike yaptığımıza inanıyorsa bizi düşürsün" dedi. Özdemir'in açıklamalarından sonra konuşan Mehmet Ali Aydınlar, "Tabirimi maruz görün ama tribünlere oynuyorlar. Çok üzülüyorum. Sanki ben UEFA'yım. Sanki UEFA'dan ben savunmadım" ifadelerini kullandı.

NİHAT ÖZDEMİR'İN AÇIKLAMALARI

"FEDERASYONUMUZUN İZLEDİĞİ YOLDA HİÇBİR TUTAR YOL GÖREMEDİK"
Gerçekten çok zor bür süreçten geçtiğimizin farkındayız. Bizim tek muhatap olduğumuz kurum Türkiye Futbol Federasyonu'dur. Biz her zaman demeçlerimizde çok dikkatli olduk. Bize daha önce demeç vermeyin dendi. Biz bu akşama kadar beyanat vermedik. Bu sebeple de taraftar ve üyelerimizin gözünde, "Bu nasıl iş? Hiç mi bir şey yapmıyorsunuz?" gibi bir duruma düştük.
Son zamanlarda yaşadıklarımızdan görüyorum ki. Federasyonumuzun yaptıklarında ve izledikleri yollarda hiçbir tutar yol göremedik.

"SIFIR TOLERANS NEDEN SADECE FENERBAHÇE'YE UYGULANDI?"
Bize bir yazı yollandı. Doğrudur. Biz bunu tartıştık ve bunun haksızlık olduğuna inanarak cevap verdik. UEFA'nın bir "sıfır tolerans" prensibi var. Ben o zaman Sayın Mehmet Ali Aydınlar'a soruyorum. Bu "sıfır tolerans" prensibi sadece Fenerbahçe için mi geçerlidir? Fenerbahçe'nin yerine alınan takım, sıfır tolerans konusunda tereddütlü müdür. Sayın Aydınlar bununla ilgili nasıl bir davranış içerisinde bulunacak?

"FEDERASYON'UN YÜRÜDÜĞÜ YOL, YOL DEĞİL"
Biz Federasyon'a güvendik. Federayonla birlikte hareket etmeye çalıştık. Ama şunu burada ifade edeyim, altını çiziyorum, 3 Temmuz'dan bu yana Federasyonumuzun izlediği yol yol değil. Devamlı politika değiştirdiler. Bu yolda bir düzgünlük kararlılık görmedik.

"İNANIYORSA BİZİM ŞİKE YAPTIĞIMIZA, BİZİ LÜTFEN DÜŞÜRSÜN"
Eğer bizi UEFA nezdinde, sayın Aydınlar ve Federasyon, bizleri korumak ve savunmak zahmetine katlanmadıysa ve inanıyorsa bizim şike yaptığımza ve masumiyet karinesini düşünmeden bu kararı almnışsa eğer, bizi lütfen Süper Lig'den düşürsün.
Gidelim şerefimizle Asya 1'inci Ligde oynayalım. Ve Fenerbahçe gelecek sene Asya 1'inci Lig'den şampiyon olarak çıksın. Bir dahaki senede de ancak Süper Lig'de oynayalım. Bunu yapmasını kendisinden Fenerbahçe Yönetim Kurulu ve camiası adına istirham ediyorum.

"SADECE TÜRK YARGISINA GÜVENİRDİM"
Ben Mehmet Ali Aydınlar'ın yerinde olsaydım, daha önce kendilerine söylediğim için de rahatlıkla söylüyorum. Ben sadece Türk yargısına güvenirdim. İddianameye bakmaz, yargının işin sonunda vereceği karara bakardım. Eğer suç varsa, en ağır cezaya çaptırırdım ve öyle UEFA'ya giderdim.

"TÜRK FUTBOLUNU İÇİNDEN ÇIKILMAZ BİR HALE GETİRDİ"
Ama Sayın Mehmet Ali Aydınlar bence böyle düşünmesi gerektiğini bildiği halde, bir türlü doğru çizgide hareket edemedi. Ve Türk futbolunu içinden çıkılmaz bir hale getirdi. Şimdi buradan nasıl çıkılacağını ne kendisi biliyor, ne başkanvekilleri billiyor ne de yönetim kurulları biliyor. Ve kendisine güvenip de bu göreve getiren, oy veren bizleri de bence maalesef dehşete düşürmüştür diyebilirim.

"TÜRK YARGISINA GÖRE GİDİLSEYDİ UEFA'NIN BUNA SÖYLEYECEK BİR ŞEYİ OLMAZDI"
Eğer benim dediğim yolda gidilse, Türk yargısına göre hareket edilseydi UEFA'nın da buna söyleyecek bir şeyi olmazdı. Ve ben inanıyorum ki sayın başkanımız da yönetim kurulu üyelerimiz de tutukluluk halleri bitecek ve aramızda dolaşacaklar. Ben bütün arkadaşlarımızın beraat edeceğine inanıyorum. İşte o zaman bu federasyonun başkanının, başkanvekillerinin buna ne diyeceğini ne cevap vereceklerini merak etmekteyim.

NİHAT ÖZDEMİR'İN AÇIKLAMALARININ ARINDAN MEHMET ALİ AYDINLAR KONUŞTU

DÜN "DOĞRU" YAPTIN DİYENLER BUGÜN "YANLIŞ" DİYOR
Şaşırmıyorum artık. Dün çok doğrular yaptığımızı söyleyen Sayın Nihat Özdemir, bugün baştan beri yanlış yaptığımızı söylüyor.

Bence tabirimi hoş görün ama bu tribüne oynamak. Ben şahsen gerçekten üzülüyorum. Ben o kulübün mensubuyum. Yıllarca hizmet ettim. Şimdi şu söylenenleri ne ben ne başkanvekilleri ne de yönetim kurulu olarak hak etmiyoruz.

"EN BÜYÜK ELEŞTİRİYİ FENERBAHÇELİ OLDUĞUM İÇİN ALDIM. BUGÜN FEDERASYON'A 'FENERASYON' DENİYOR"
Ben en büyük eleştiriyi neden aldım? Fenerbahçeli olduğum için. Bugün Federasyon'a ne deniyor "Fenerasyon" deniyor. Ben hayret ve ibretle bu açıklamaları duydum. Söylenecek bir şey yok. Ben üzerine yorum yapmayı bile düşünmüyorum.

"SANKİ UEFA'DA BEN SAVUNMAMIŞIM"
Sanki kararı ben verdim . Sanki ben UEFA'yım. Sanki UEFA'da ben savunmamışım. Ben dün Sayın Ali Koç'a ve kendisine, "gidin Zürih'e Cenevre'ye uçak var. Yetkililerle konuşun. Genel Sekreter ile konuşun. Anlatın kendinizi" dedim. Neden gitmediler?

"ŞİMDİ BENCE AYIP OLUYOR. SADECE ÜZÜNTÜLERİMİZ İFADE ETMEK İSTERİM"
Gidip savunsalardı. Şimdi bence ayıp oluyor. Hiç yakışmıyor. Medya önünde çıkıp böyle konuşmak benim tarzım edeğil. Cevap vermek de istemiyorum. Sadece üzüntülerimi ifade etmek isterim.

"BEN ŞU ANDA FARKLI BİR YERDEYİM"
Bu kadar emek verdiğim katkıta bulunduğum, benim kulübüm. Ama ben şu anda farklı bir yerdeyim. Yaptıklarımızın hep doğru olduğunu söyleyenler, aslında UEFA'nın verdiği bir kararda amacı şaşırtarak sanki biz savunmamışız gibi bir davranış içerisine girip burada suçlayabiliyorlar. Sadece yazık diyorum.