Facebookta grup kurunca nasıl paylaşım yapılır

Ömer
Yönetici
Facebookta grup kurunca nasıl paylaşım yapılır?

Facebook grubunuza video paylaşamı iki şekilde olur;

1. kopyaladığınız video linkini Grubunuzun ana sayfasında bulunan bağlantı imlecine tıklayarak oraya yapıştırıp duvara göndermeniz..

2. seçenek ise, bilgisayaranız da bulunan bir videoyu grubunuzun ana sayfasında bulunan video sekmesine tıklayıp açılan sayfada +yükle butonuna basarak yüklemek istediğiniz videoyu seçip upload ediyorsunuz.

Daha ayrıntılı açıklama isterseniz.....

Grupta nasıl fotoğraf paylaşırım?

Grup yöneticileri, grupta fotoğraf paylaşılıp paylaşılamayacağını Grubu Düzenle sayfasının "Özelleştir" sekmesinden seçebilir. Fotoğraflar etkinleştirilmişse, yöneticiler tüm grup üyelerinin veya yalnızca yöneticilerin fotoğraf paylaşmasına izin verebilir. Yöneticiler gruplarında olmasını istemedikleri tüm fotoğrafları kaldırma yetkisine de sahiptir.

Fotoğraf eklemeye izniniz varsa, bunu grup sayfasının Fotoğraflar kısmındaki "Fotoğraf Ekle" bağlantısına tıklayarak yapabilirsiniz. Tek bir seferde yüklemek için en fazla beş fotoğraf seçebilir veya mevcut bir albümden istediğiniz kadar fotoğrafı taşıyabilirsiniz. Bu açık bir grupsa, fotoğrafları gruba bakmakta olan herkes görebilecektir. Kapalı ve gizli gruplarda paylaşılan fotoğrafları yalnızca diğer üyeler görebilir.

Grupta nasıl video paylaşırım?


Grup yöneticileri, grupta video paylaşılıp paylaşılamayacağını Grubu Düzenle sayfasının "Özelleştir" sekmesinden seçebilir. Videolar etkinleştirilmişse, yöneticiler videoları tüm grup üyelerinin veya yalnızca yöneticilerin paylaşmasına izin verme seçeneğine sahiptir.

Video eklemeye izniniz varsa, bunu grup sayfasının Videolar kısmındaki "Video Ekle" bağlantısına tıklayarak yapabilirsiniz. 'Videolarımdan Ekle', 'Dosya Yükle' ve 'Video Kaydet' seçenekleriniz vardır. Bu açık bir grupsa, videoları gruba bakmakta olan herkes görebilecektir. Kapalı ve gizli gruplarda paylaşılan videoları yalnızca diğer üyeler görebilir. Yöneticiler her zaman gruplarında olmasını istemedikleri tüm videoları kaldırma yetkisine sahiptir.

Grupta nasıl bağlantı paylaşırım?


Grup yöneticileri, grupta bağlantı paylaşılıp paylaşılamayacağını Grubu Düzenle sayfasının "Özelleştir" sekmesinden seçebilir. Yöneticiler gruplarında olmasını istemedikleri tüm bağlantıları kaldırma yetkisine de sahiptir.

Bağlantı paylaşmaya izniniz varsa, internet adresini (URL) kopyalayıp grup sayfasının Bağlantılar kısmına yapıştırın. Bu açık bir grupsa, bağlantıları gruba bakmakta olan herkes görebilecektir. Kapalı ve gizli gruplarda paylaşılan bağlantıları yalnızca diğer üyeler görebilir.

Grup tartışma panosunu nasıl kullanırım?

Grup tartışma panosu, grup üyelerinin aralarında konuşabileceği bir forumdur. Grup yöneticileri, tartışma panosunun görüntülenip görüntülenmeyeceğini Grubu Düzenle sayfasının "Özelleştir" sekmesinden seçebilir. Tartışma panosu etkinleştirilmişse ve siz grubun üyesiyseniz, yeni bir konu başlatabilir ve mevcut yazılara yanıt verebilirsiniz.

Açık bir grupta, grubun sayfasına bakan herkes tartışma panosunun içeriğini görecektir. Grup kapalı veya gizliyse, tartışma panosunu yalnızca diğer üyeler görebilecektir.
Gruplarımdan birine fotoğraf, video veya bağlantı ekleyemiyorum.


Bir gruba içerik ekleyebilmeniz için gruba üye olmanız gerekir. Ayrıca, bir grup yöneticisi kimin fotoğraf, video veya bağlantı paylaşabileceğiyle ilgili ayarları istediği zaman değiştirebilir. Belirli bir içerik türünü eklemeye yönelik bir bağlantı görmüyorsanız, bu ayar yakın zamanda değiştirilmiş olabilir.

Etkinliğimi grubuma ekleyemiyorum.

Bir grubun Etkinlikler kısmında bir etkinliğin görünmesi için, grubu Etkinliği Düzenle sayfasından etkinliğin organizatörü olarak belirlemeniz gerekir. Bunu yapabilmeniz için, hem grubun hem de etkinliğin yöneticisi olmanız gerekir. Mevcut yöneticilerden istediğiniz zaman yöneticilik isteyebilirsiniz. Bir etkinliğin yalnızca bir organizatörü olabileceğini lütfen unutmayın.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
9
Görüntülenme
61B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
12B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
41B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
7B
Üst