Facebookta fotoğrafları gizleme (Zaman Tüneli)

naif
Moderatör
Facebook Zaman Tünelindeki resimleri gizlemek

Facebookta fotoğrafları gizleme (Zaman Tüneli)

Facebook'ta mahremiyet iyice kayboldu. Özellikle zaman tüneli uygulaması hayata geçirildiğinden beri, herkesin özeli tüm dünyaya açılmış durumda. Bu olayın vahametinin farkında olmayan arkadaşlarımızı mutlaka uyarmalıyız. Başkalarının sizin fotoğraflarınızı kullanıp; uygunsuz montajlar, sahte profiller, sizin adınıza dolandırcılık faaliyetlerine girmesini istemiyorsanız bu yazıyı dikkatlice okuyup, denilenleri uygulamanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Öncelikle resimlerimizin bulunduğu buradaki Fotoğraflar sayfasına gidiyoruz.

Albümlerimiz ve bize ait olan resimler karşımıza geliyor.

Şimdi her hangi bir albüme tıklayın ve o albümdeki resimleri önizleme olarak görün.

Resimler karşımıza çıktı, şimdi hemen albüm isminin olduğu yeri sağında Dünya işareti veya diğer iconlar olan çark, insan figürü gibi işaretleri göreceksiniz. Resimde göründüğü gibi;

facebook-resim-gizleme.png

Açılır menüden resimlerinizi kim görüp, göremeyeceğini ayarlayabilirsiniz. Ben hedef kitlem olarak arkadaşlarımı seçtim..

Sizler de kafanıza göre düzenlemeler yapabilirsiniz, örneğin;

Arkadaşları seçerseniz; Sadece arkadaşlarınız görür.

Sadece Beni seçerseniz; Sadece sizin görmenizi sağlar.

Özel seçerseniz; Belirlediğiniz kişilerin görmesini veya görmemesiniz sağlayabilirsiniz. Özel Kısmına tıklayarak kişileri seçebilirsiniz.

Sizlere bir ipucu vereyim, paylaştığınız resimlerin veya gönderilerin sağında dünya sembolü görüyorsanız, bilinki gönderinizi veya resminizi herkes görüyor demektir.