Facebookta fotoğrafları gizleme (Resimli Anlatım)

mahir Harbi Aktif Üye
Facebookta fotoğraflar nasıl gizlenir, Facebooktaki resimleri gizlemek

Yeni bir fotoğraf yükleyeceğiz ve bu fotoğrafı görebilecek hedef kitlesini ayarlamamız gerekiyor. Bugün size bunun nasıl olacağını anlatacağım.

Öncelikle albümlerimizin bulunduğu buradaki Fotoğraflar sayfamıza gidiyoruz. Sol üstte Fotoğraf Ekle butonuna tıklıyoruz.

Bilgisayarımızdan bir fotoğraf dosyasını seçip, yükle diyoruz ve aşağıdaki gibi bir pop-up pencere açılacak.
facebook-foto-gizleme.png

Resimdeki gibi "Fotoğraf Paylaş" butonunun solundaki butona tıklıyor ve hedef kitlemizi seçiyoruz. Ben resimlerimi sadece arkadaşlarım görsün istediğim için "Arkadaşlar" seçeneğini seçiyor ve "Fotoğrafı Paylaş" diyorum.

Bu anlattığımız yeni resimler için geçerliydi, "Peki ya eski resimlerimizin gizlilik ayarlarını nasıl halleceğiz?" diyorsanız, şu konumuza bir gözatın derim: Facebookta fotoğrafları gizleme (Zaman Tüneli)

Herkese açık -> Facebook'a üye herkes resimlerinizi görebilir
Arkadaşlar -> Resimlerinizi sadece arkadaşlarınız görebilir
Sadece Ben -> Resimlerinizi sadece siz görebilirsiniz
Özel -> Arkadaşlarınızın arkadaşları resimlerinizi görebilir veya sizin tek tek belirlediğiniz kişiler resimlerinizi görebilir veya da sizin tek tek belirlediğiniz kişiler hariç tüm arkadaşlarınız resimlerinizi görebilir, Özel kısmını siz kendinize göre düzenliyorsunuz.