Facebook'a Kaydol Hesap Aç

Ömer
Yönetici
Sosyal medya devi Facebook artık hayatımızın vaçgelimez bir parçası haline geldi. Facebook hesabı olmayanları kınıyorlar o derece. Sizde henüz facebook hesabı açmadıysanız hemen bir hesap açın. Facebook'a kaydolmak çok basit.

Bu yazımızda sizlere yeni facebook hesabı açma konusunda yardımcı olacağız.

Öncelikle Facebook adresine giriyoruz. Hemen sağ tarafta aşağıdaki resimde görüldüğü üzere kaydolma formu var. Bu formu eksiksiz şekilde dolduruyoruz.
facebook-kaydol.png

Forma adımızı, soyadımızı, aktif kullandığımız e-posta adresimizi iki defa olmak kaydıyla giriyoruz. Daha sonra da kendimize kuvvetli bir şifre belirliyoruz. Doğum tarimizi de belirttikten sonra "Hesap Aç" butonuna basıyoruz.
facebook-kaydol1.png

Hesabımız açıldı, e-posta adresimize bir onay maili gelecek ve gelen maildeki hesabınızı onaylayın butonuna basın ve artık öteki adıma geçip arkadaşlarımızı buluyoruz.
facebook-kaydol-2.png

1. adımda msn adresimizden veya diğer servislerden arkadaşlarımızı bulacağız. Ben msn adresimi yazdım, arkadaşlarını bul butonuna bastım ve açılan pencereden uygulamaya izin verip msn şifremi girdim ve Kaydet ve Devam Et dedim.
facebook-kaydol-3.png

2. adımda msn adresimizden elde edilen tanıyor olabileceğimiz arkadaşları bize tavsiye edecek. Dilersek "Arkadaşı Ekle" butonuna basarak arkadaş ekleyebiliriz. Kaydet ve devam et diyin.
facebook-kaydol-4.png

3. adımda memleket, okuduğumuz lise, yaşadığımız şehir, okuduğumuz üniversite ve çalıştığımız işyeri bilgilerini giriyoruz. İsterseniz girin, isterseniz girmeyin okul arkadaşlarınızı ve işyeri arkadaşlarınızı bulmak için bu araç işe yarıyor. Ama ben fişlenmek istemiyorum derseniz geç diyin. Doldurmaya karar verdiyseniz Kaydet ve Devam Et tuşuna bas.
facebook-kaydol-5.png

4. ve son adımda ise kendimize bir profil resmi belirliyoruz. Eğer bilgisayarımızın web kamerası varsa ordan da resim çekebiliyoruz. Bilgisayarınızdaki her hangi bir resminizi seçip kaydedebilirsiniz.

Facebook hesabınız açılmış oldu. Hayırlı olsun.