Facebook Profil Resmi Olarak Çizgi Film Karakteri

Ömer
Yönetici
Facebook üyelerinden Çocuk Tacizine karşı Çizgi Film Karakterli profil resmi!
SOSYAL paylaşım sitesi olan Facebook kullanıcıları toplumsal yara haline gelen ‘çocuk istismarı ve çocuk porn-su’nu protesto etmek amacıyla profil resimlerinin bulunduğu bölümlere kendi resimleri yerine en sevdikleri çizgi film karakterlerini koyuyor.

Bugün dünyadaki Facebook kullanıcıları, ‘Çocuk istismarı ve çocuk porn-su'nu protesto etmek için profil resimlerini değiştirdi. Yaklaşık 500 milyonu geçen katılımcısı olan ve sosyal güç haline gelen Facebook üyeleri arasında yayılmaya başlayan mesajla birlikte 31 Aralık 2010 tarihine kadar dünya çapında büyük eylem gerçekleşmesi hedeflendi. Kullanıcılara ulaşan mesajda, “Profil resminize çocukken en sevdiğiniz çizgi film karakterini koyun. Amaç, 31 Aralık gününe kadar Facebook'taki profilleri çizgi film karakterleriyle donatmak. ‘Çocuklara yönelik taciz ve porn-ya karşı olan savaşa katılmak için arkadaşlarınıza da aynı şeyi yapmalarını önerin” denildi.Dünya çapında aynı anda başlayan ve çığ gibi büyüyen sanal protestoya şu ana kadar bayan kullanıcıların daha fazla ilgi gösterdikleri dikkat çekti.

İlginizi çekebilir: 90 lı yılların Çizgi Filmleri ve Çizgi Karakterleri

Uyarı: Bu ve buna benzer şeylerin kötü emeller için kullanabileceğini gözardı etmeyin. Live Hotmail gibi mail servislerinin gizli sorusu olarak En sevdiğiniz çizgi film karakteri nedir sorusuna cevap verdiyseniz dikkatli olun!

Ayrıca Amerika'da ki bazı uzmanlara göre de bu hareketin, çocuk istimarcılarının çocuklarla facebookta daha kolay arkadaş olabilmek için başlattıkları bir oyun olduğu.
 

Benzer Konular

  • Kilitli
  • Sabit
Yanıtlar
0
Görüntülenme
7B
Yanıtlar
1
Görüntülenme
150B
elif ÇORUH
E
Yanıtlar
7
Görüntülenme
16B
Yanıtlar
18
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
18B
Üst