Facebook arkadaş önerme nasıl yapılır

hakan Üye
Facebook arkadaş önerme, Arkadaşa arkadaş tavsiye etme, Facebookta arkadaş önerme nasıl yapılır

Facebookta daha önceden arkadaş önerebiliyordunuz. Ancak artık bu kaldırıldı.

Ama Facebook hesabınıza girdiğiniz zaman sizin için Önerilen insanları ya da Sayfaları görebilirsiniz. Öneriler ana sayfada, yeni kullanıcı tanıtım turunda, Arkadaşlar sayfasında ve sitenin çevresindeki reklam alanında gösterilebilir. Daha fazla Öneri görmek için, “Tümünü Gör” bağlantısına tıklamanız gerekir.

Öneriler, hem Facebook’taki onaylı arkadaşlarınızla tekrar iletişime geçmeniz, hem de tanıyor olabileceğiniz kişileri ve Facebook Sayfalarını size göstermek için önerilerde bulunur.

Facebook, parçası olduğunuz ağlar, ortak arkadaşlarınız, iş ve eğitim bilgileriniz, Arkadaş Bulucu’yu kullanarak aktardığınız arkadaşlarınız ve diğer birçok faktörü göz önünde bulundurarak sizin için Öneriler sunar.

Bu otomatik bir özellik olduğundan, zaman zaman tanımadığınız veya arkadaş olmak istemediğiniz kişileri de göstermektedir. Ancak burada bilmeniz gereken en önemli nokta, Facebook’un bu sayfada gösterilen kullanıcılara asla sizin adınıza arkadaşlık isteği göndermeyeceğidir. Yani endişeye gerek yok ;) Ancak arkadaş olmak istemediğiniz bir kişinin size sıkça önerilmesi sizi rahatsız edebilir. İstemediğiniz kişilerin Öneriler’de görünmemesi için adlarının yanındaki “X” işaretine tıklamanız gerekir. Böylecebu kişi Öneriler’den kaldırır ve bir daha bu kısımda belirmesini önler.

Eğer Facebook’un önerdiği tüm kişileri engellerseniz, Öneriler kısmı da gözükmez. Bu durumda Öneriler’e Arkadaşlar açılır menüsünden “Arkadaşlarını Bul”u seçerek erişmeniz gerekir. Daha fazla eşleşmeniz olduğunda, bu kısım ana sayfanızda yeniden belirecektir.

Facebook’taki herkesin sizi bu kutuda görmesini istemiyor olabilirsiniz. Bunu engellemek için Gizlilik Ayarları sayfasından gizlilik ayarlarınızı kısıtlayabilirsiniz. İletişim Bilgileri kısmı altından, “Beni arkadaş olarak ekleme” ayarını “Arkadaşlarımın Arkadaşları” olarak değiştirebilirsiniz. Böylece herkes değil, sadece arkadaşlarınızın arkadaşları Öneriler kısmında sizi görebilecektir.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
32B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
11B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Üst