Evdeki Rutubet Nasıl Giderilir

LAL
Moderatör
Rutubetten Kurtulmak, Rubet Nasıl Önlenir

Rutubetli ortamlarda bulunmak pek çoğumuzu rahatsız eder. Rutubetin olduğu yerde duvarlar terler, pis bir koku oluşur. Evdeki rutubet nasıl giderilir şeklinde kafasında sorular bulunanlar için Evdeki Rutubet Nasıl Giderilir yazımızı okumalısınız.


Kelime anlamında; cisimlerde ve havada bulunan, gözle görülemeyecek derecedeki su veya su buharına rutubet denir.

Ev ve binaların duvarlarının kuzey tarafına bakan kısımlarının ısı geçişi sırasında tavanlarda bıraktığı su olayı rutubet demektir. İstenmeyen bir durumdur ve rahatsız edicidir. Rutubetin önüne geçmediğiniz zaman ilerleyerek küf, mantar yosun gibi oluşumlara neden olursunuz.

rutubet.jpg


Rutubeti önlemek için yapmanız gerekenler

- Rutübet yayılan kısımlarda boyalar dökülmeye başlamış ise ilk olarak bu bölgeleri bir eşya yardımı ile kazıyıp temizlemeniz gerekir. Daha sonrasında duvara 1.5 cm kadar kalınlıkta bir strafor yapıştırma harcını uygulayın

- Duvaran yapıştırılan straforun üstünü kaplamak için mala kullanarak sıva harcını sürün

- Sıva harcını duvara iyice sürdüyseniz straforu duvardan kaymaması için mala ile sıva filesi yapıştırmak gerekir.

- Son kat yapılan sıva harcı iyice kuruyunca sıva esnasında oluşan hata ve fazlalıkları zımpara ile düzeltin sonra emiciliği az seviyeye indirmek için astar sürmeniz tavsiye olur.

- Astar işlemide bittikten sonra rulo fırça yardımı ile duvar ya da tavanı boyayınız. Boya kuruduktan sonra ikinci kez üzerinden geçin.

Bu sayede rutübeti önleminiz mümkündür.
 
Son düzenleme moderatör tarafından:
gokmenyucel Yeni Üye
evlerde rutubet nasıl önlenir

Aşırı nemlilik sonucu oluşan rutubet ve küflenmelerin yoğunluğu, sorunun ev içerisindeki dağılımı ve söz konusu alanın büyüklüğüne beraber değerlendirilerek seçeceğiniz size uygun kapasiteli bir Ebac Nem Alma Cihazı ile rutubet, küflenme, rutubet kokusu gibi aşırı nemin nedeni olduğu bütün sorunlardan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.


Ebac Nem Alma Cihazları ortamdaki havayı, ev içersindeki yaşam koşullarınızı algılar ve çalışmasını buna göre ayarlarak evlerinizde yoğuşmanın oluşmasını engeller. Bulunduğu ortamda aşırı kuruluk yaratmayacak Ebac Nem Alma Cihazı evinizi, eşyanızı ve sağlığını rutubetin zararlı etkilerine karşı koruyarak yaşam kalitenizi artırmada önemli bir rol oynayacaktır.


Ebac Ltd'nin İngiltere'de kendi üretim tesislerinde yüksek kalite ve performans standartlarıyla ürettiği Ebac Nem Alma Cihazları, farklı kapasite ve fiyat seçenekleri ile rutubet sorununuzun çözümünde en etkili yöntemdir.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
1
Görüntülenme
19B
pinkmouse
P
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
1B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
8B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Üst